Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

fot. Gdynia Design Days

Pomorski letni festiwal designu zaprasza już od 4 lipca. Na mieszkańców Trójmiasta i pasjonatów wzornictwa czeka w Gdyni wiele atrakcji. W tym roku hasłem przewodnim imprezy będzie Miasto+.

REKLAMA

Projektanci zaproszeni do współtworzenia festiwalu zaprojektują zupełnie nowe, zaangażowane społecznie obiekty użytkowe, które mają odpowiedzieć na potrzeby społeczności miejskiej. Premiera kilkunastu projektów nastąpi podczas Gdynia Design Days 2014.

Struktura programowa tegorocznego festiwalu krąży wokół hasła Miasto+, rozróżniając wystawy i projekty według umownego podziału mieszkańców na trzy grupy wiekowe: 5+, 30+, 60+. Mieszkańcy w zależności od wieku mają inne potrzeby i każdy z nich tworzy inny związek z miastem. W projektach podjęte zostaną próby znalezienia wspólnego mianownika pomiędzy generacjami 5+ i 60+, dopełnieniem których jest grupa 30+.

Wystawa główna w twórczy sposób odpowie na hasło przewodnie Gdynia Design Days. Kurator Agnieszka Jacobson-Cielecka zaprosiła do udziału w wystawie Miasto+ 5.30.60. młodych projektantów z Polski i z zagranicy, którzy jako obserwatorzy z zewnątrz zaprezentują świeże spojrzenie na region. Wszystkie projekty będą prototypami, które podczas festiwalu zostaną pokazane szerokiej publiczności po raz pierwszy.

Nad realizacją festiwalu pracuje centrum designu w PPNT Gdynia we współpracy z gronem profesjonalistów z polski i zagranicy. Więcej szczegółów oraz program imprezy można znaleźć na stronie internetowej festiwalu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA