REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Geberit podumowuje projekt społeczny

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 15 gru 2016 09:27
Geberit podumowuje projekt społeczny
fot. mat. prasowe Geberit

W świątecznej atmosferze, w Mikołajki - czyli 6 grudnia, Geberit zakończył remont szkoły podstawowej na warszawskiej Woli. Wśród atrakcji przewidzianych z tej okazji znalazło się m.in. przedstawienie na temat wody i jej roli w codziennym życiu, wykonane przez uczniów klasy pierwszej.

REKLAMA

Wspólna praca jednego architekta, 12 wolontariuszy grupy Geberit z Niemiec, Austrii i Szwajcarii, 12-osobowej ekipy budowlanej oraz zaangażowanie ponad 30 nauczycieli z warszawskiej szkoły sprawiły, że uczniowie codziennie mogą korzystać z nowoczesnych, czystych i funkcjonalnych łazienek.

W nowym roku szkolnym odbyło się 25 lekcji edukacyjnych, na których uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą higieny i oszczędzania wody. Chętnie brali także udział w tematycznych konkursach. W październiku w życie szkoły zaangażowali się także wolontariusze, zagraniczni pracownicy Grupy Geberit.

Nowe łazienki na mikołajki

Zakończenie remontu odbyło się w świątecznej atmosferze w mikołajki - 6 grudnia. Uczniowie z dumą witali wszystkich wchodzących i oprowadzali po szkole przybyłych gości. Uwagę przykuwały prace plastyczne dzieci oraz zdjęcia z przebiegu remontu łazienek. Oficjalną uroczystość uświetniło przedstawienie na temat wody i jej roli w codziennym życiu, wykonane przez uczniów klasy pierwszej. Występ zakończył wspólny taniec uczniów i gości.

Prezes Geberit Polska – Przemysław Powalacz rozmawiał z dziećmi o tym, jak ważne jest oszczędne korzystanie z wody, dbanie o środowisko i pomoc innym. Na podsumowaniu remontu nie mogło zabraknąć architekt Agnieszki Stefańskiej, która zaprojektowała wszystkie szkolne łazienki. Uczniowie zgodnie potwierdzili, że bardzo podoba im się ich nowy wygląd.

W czasie uroczystości zostały rozstrzygnięte konkursy, a uczniowie odebrali kreatywne zestawy edukacyjne, dzięki którym będą mogli zgłębiać tajniki nauki. Mikołajkowe spotkanie zakończyła świąteczna piosenka, rozdanie czekoladowych słodkości i wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Oficjalne podsumowanie akcji CSR nie kończy jednak współpracy firmy Geberit ze szkołą, nadal będą prowadzone działania wspierające edukację najmłodszych w zakresie rozsądnego gospodarowania wodą.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA