REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Geberit sprzedał Koralle

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 27 lip 2016 10:33
Geberit sprzedał Koralle
fot. Geberit
Geberit sprzedał Koralle
Geberit sprzedał Koralle
Geberit sprzedał Koralle
Geberit sprzedał Koralle

Geberit postanowił sprzedać Grupę Koralle. Jej właścicielem stał się w roku 2015 po akwizycji Sanitecu, do którego należała.

REKLAMA

Koralle to marka obecna głównie na rynkach szwajcarskim, niemieckim i austriackim, produkująca kabiny prysznicowe, brodziki i wanny. Została nabyta przez Geberit w ramach transakcji przejęcia Sanitecu w roku 2015. W Polsce dystrybutorem marki było Koło.

W roku 2015 Koralle osiągnęło przychody netto w wysokości ok. 40 milionów euro.

Grupa Geberit poinformowała, że sprzedaje Grupę Koralle szwajcarskiej firmie AFG Arbonia-Forster-Holding AG z dniem 1 lipca 2016. Transakcja jest uzależniona od zezwoleń od organów ochrony konkurencji. Obie strony umowy postanowiły nie ujawniać ceny zakupu.

AFG Arbonia-Forster-Holding AG z siedzibą w szwajcarskim Arbon to firma z długą tradycją na europejskim rynku. Została założona w roku 1874. Działa w branży budowlanej, m.in. wentylacyjnej, grzewczej i sanitarnej. Jest właścicielem takich marek jak: Kermi, Arbonia, Prolux, Sabiana, EgoKiefer, Wertbau, Slovaktual, polski Dobroplast, Forster Profilsysteme, Bloxer Ronchi, RWD Schlatter.

AFG Arbonia-Forster-Holding AG zatrudnia ponad 6 tys. pracowników. W roku 2015 jej przychody netto ze sprzedaży sięgnęły 941.4 mln CHF.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA