REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Geberit uczy dzieci, jak oszczędzać wodę

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 22 marz 2017 15:53
Geberit uczy dzieci, jak oszczędzać wodę
Fot. Geberit

Geberit włączył się w akcję edukacyjną dla dzieci ze szkół podstawowych.

REKLAMA

Światowy Dzień Wody, został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ rezolucją przyjętą 22 grudnia 1992 i od tego czasu, obchodzony jest nieprzerwanie 22 marca. Powodem ustanowienia tego dnia, był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. W tym roku w akcję obchodzenia dnia i edukacji uczniów włączyła się firma Geberit.

Chcąc uświadomić najmłodszym, jak ważne jest racjonalne gospodarowanie zasobami wodnymi oraz to, że każdy z nas ma wpływ na poprawę jakości środowiska naturalnego, Geberit przygotował dla uczniów szkół podstawowych, edukacyjne plakaty, na których za pomocą prostych infografik, pokazuje w jaki sposób oszczędzać wodę, korzystając ze szkolnej łazienki.

W szkolnej łazience jest mnóstwo wolnej przestrzeni do wykorzystania w celach edukacyjnych. O zasadach mądrego i ekologicznego korzystania z umywalek oraz toalet mają przypominać plakaty edukacyjne , które w przyjaznej formie prezentują podstawowe zasady zachowywanie się w łazience, np. Dbamy o czystość w naszych łazienkach, Myjemy ręce po skorzystaniu z toalety, Nie chlapiemy, Zakręcamy kran.

Dzięki kolorowym plakatom z prostym, jasnym przekazem i ciekawymi obrazkami, uczniowie chętnie czytają komunikaty, nawet w czasie mycia rąk. Plakaty są również doskonałą pomocą edukacyjną podczas lekcji przyrody.

- Celem kampanii edukacyjnej Geberit jest przede wszystkim budowanie świadomości dzieci oraz ich rodziców w zakresie oszczędzania wody i dbania o środowisko naturalne. Mamy nadzieję, że edukacja, jaką dzieci wyniosą ze szkoły, przełoży się na wykorzystywanie zdobytej wiedzy np. w domu, czy do dzielenia się zdobytą wiedzą z rówieśnikami. Naszą misją jest wychowanie pokolenia, które jest ekologicznie świadome i racjonalnie gospodaruje zasobami wodnymi, które są podstawą naszej egzystencji – Justyna Zborowska, Menedżer ds. PR i reklamy, Geberit

Materiały edukacyjne rozesłane zostały do blisko 200 szkół w całej Polsce. Jest to kontynuacja akcji CSR, jaką w 2016 roku rozpoczął Geberit remontując łazienki dla uczniów w szkole podstawowej na warszawskiej Woli. Projekt społeczny obejmował nie tylko wyremontowanie łazienek i wyposażanie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki KOŁO. Zakładał również edukację na temat higieny oraz naukę dbania o przyrodę, a w szczególności pobudzenie wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA