REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Geberit wyremontuje warszawską szkołę

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 25 lip 2016 13:49
Geberit wyremontuje warszawską szkołę
Świetlica w szkole podstawowej/ fot.: mat. prasowe Geberit
Geberit wyremontuje warszawską szkołę
Geberit wyremontuje warszawską szkołę
Geberit wyremontuje warszawską szkołę

Grupa Geberit – w ramach globalnego projektu w zakresie społecznej odpowiedzialności biznesu – wyremontuje szkołę podstawową na warszawskiej Woli. Pomogą w tym również stażyści ze Szwajcarii.

REKLAMA

Projekt obejmuje remont wszystkich szkolnych łazienek i wyposażenie ich w rozwiązania sanitarne Geberit oraz ceramikę marki Koło. Remont ruszył tuż po zakończeniu roku szkolnego, zaś uroczyste zakończenie remontu planowane jest na początku grudnia.

Grupa Geberit, której siedziba znajduje się w Szwajcarii, co roku realizuje wiele istotnych społecznie działań. Projekty mają na celu wsparcie społeczności lokalnej, jak również budowanie zaangażowania wśród pracowników koncernu.

W ramach rozpoczynającego się projektu w Polsce pracować będzie grupa 10 stażystów ze Szwajcarii pod okiem 2 opiekunów, którzy będą odpowiedzialni za przeprowadzenie części prac budowlanych.

- Działania sprofilowane pod kątem wsparcia społecznego są głęboko zakorzenione w kulturze naszej firmy. Cieszymy się, że w tym roku projekt społeczny na tak dużą skalę zostanie zrealizowany właśnie w Polsce. Jesteśmy przekonani, że remont szkoły przełoży się nie tylko na poprawę jakość życia jej uczniów, ale będzie miał także pozytywny wpływ na społeczność lokalną – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Geberit Sp. z o.o.

Remont zostanie przeprowadzony w Szkole Podstawowej nr 166 im. Żwirki i Wigury w Warszawie. Placówka została starannie wyselekcjonowana we współpracy z Fundacją Humanites – Sztuka Wychowania, której celem jest wspieranie rozwoju młodego pokolenia w kontekście uniwersalnych wartości i dobrych kompetencji społecznych.

Inauguracja akcji w szkole odbyła się w czerwcu. Uczniowie wzięli udział w konkursie plastycznym na projekt łazienki, który jest częścią programu edukacyjnego „Woda bezcenny darem natury” i zakłada edukację uczniów, rodziców i nauczycieli ze szczególnym uwzględnieniem kwestii higieny oraz wrażliwości na rozsądne gospodarowanie wodą. Kolejne etapy programu odbędą się we wrześniu. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA