Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Gorące dyskusje o projektowaniu - tak było podczas III Forum Dobrego Designu

  • Autor: Dobrzemieszkaj.pl, AK
  • 11 gru 2015 10:56
Gorące dyskusje o projektowaniu - tak było podczas III Forum Dobrego Designu
Fot. Piotr Waniorek.

Za nami kolejna już edycja Forum Dobrego Designu. Ponad 800 osób wzięło udział w tym jednym z największych w Polsce spotkań poświęconych projektowaniu.

REKLAMA

Uczestnicy czterech paneli dyskusyjnych poruszyli wiele interesujących zagadnień. Wydarzenie otworzyło wystąpienie gościa specjalnego Piotra Voelkela. Założyciel grupy Vox, znawca sztuki i promotor polskiego designu zdradził tajniki procesu tworzenia produktów i podkreślał istotę kreatywności w ich tworzeniu.

Jak rynek kształtuje projektowanie

Piotr Voelkel był również uczestnikiem sesji inauguracyjnej. Razem z Tomkiem Rygalikiem, Rafałem Domaradzkim, Bartłomiejem Pawlakiem oraz Pawłem Jasiewiczem dyskutowali o relacji pomiędzy projektowaniem a sukcesem komercyjnym produktu, potrzebami konsumentów i wymaganiami rynku w panelu "Projektowanie a rynek". Dyskusję poprowadziła dr Krystyna Łuczak-Surówka.

Kolejne dyskusje poruszały równie ciekawe tematy. O współczesnych nomadach i regionalności designu w zglobalizowanym świecie rozmawiali uczestnicy panelu Współcześni nomadzi. Dyskusję poprowadził Michał Mazur, a jego rozmówcami byli dr Magdalena Berlińska, dr inż. arch. Agnieszka Kurkowska, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka, Dominika Rostocka oraz dr Jan Sikora. Jednocześnie trwała żywa dyskusja, prowadzona przez Krystiana Kowalskiego, który rozmawiał o roli mediów społecznościowych oraz istocie bezpośredniego kontaktu z klientem w promowaniu designu. W dyskusji "Czy muszą mnie znać, aby docenić?" udział wzięli: Barbara Krzeska, Natalia Nguyen, Marta Niemywska-Grynasz, Agnieszka Puchyr, Jakub Sobiepanek.

Zobacz także: Obszerna fotorelacja z III Forum Dobrego Designu.

Część panelową imprezy zamknęła dyskusja "W biurze jak w domu, w domu jak w biurze". Architekt Piotr Wełniak poprowadził panel, którego uczestnicy rozważali charakter współczesnych przestrzeni biurowych i ich przenikanie się z przestrzenią prywatną. Towarzyszyli mu Bogusław Barnaś, Paulina Jaskólska, Aleksandra Krawsz, Jan Sukiennik, Mikołaj Wierszyłłowski i Katarzyna Zalass.

Poza sceną

Żywe dyskusje toczyły się również w kuluarach. Forum było doskonałą okazją do rozmów, wymienienia doświadczeń, nawiązania nowych kontaktów czy rozpoczęcia współpracy.

Na osoby biorące udział w imprezie, oprócz paneli dyskusyjnych, czekały również liczne wystąpienia. Tomek Rygalik mówił o praktyce projektowania i projektowaniu w praktyce, gość specjalny ze Szwecji Christina Wiklund z firmy Kinnarps AB zabrała uczestników na podróż po wybiegach mody, Rafał Domaradzki i Anna Zalas z Ceramiki Paradyż dowodzili, że designerski produkt może się dobrze sprzedać na przykładzie kolekcji Tigua, architekt Rafał Ślęk z firmy WSC pokazywał jak nowoczesne technologie mogą ułatwić pracę projektanta. Historyk sztuki Katarzyna Andrzejczyk-Briks pokazywała, jak design może się zmieniać na przykładzie 10 lat doświadczeń firmy Noti, z kolei Zbigniew Bogusławski z firmy Pfleiderer prezentował nową kolekcję "Materials we Love" Conceptu designerskiego duetu Zięta & Kuchciński.

Ukoronowaniem imprezy była uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie Dobry Design 2016. Zwycięzcy, wyróżnieni tym zaszczytnym tytułem odbierali nagrody z rąk redaktor naczelnej grupy wydawniczej firmy Publikator Justyny Łotowskiej oraz prezesa Grupy PTWP, Wojciecha Kuśpika.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA