Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grohe zdobywa nowe rynki i wraca do korzeni

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 04 lip 2014 09:11
Grohe zdobywa nowe rynki i wraca do korzeni
Siedziba Grohe w Duesseldorfie / fot. Grohe

Grohe nabyło 51% udziałów w firmie Dawn i aspiruje tym samym do miana największego gracza branży sanitarnej na rynku Południowej Afryki.

REKLAMA

Nowo powstały podmiot będzie funkcjonować na rynku pod nazwą Grohe Dawn WaterTech Holdings Pty Ltd. Grohe posiada 51% udziałów firmy, Dawn – 49%.

Informacja ta została podana 2 czerwca.  Transakcja wymaga jeszcze regulaminowego zatwierdzenia, w tym przez akcjonariuszy Dawn. Jej zamknięcie planowane jest na jesień tego roku.

Wartość sprzedaży Dawn w zeszłym roku wyniosła 110 mln euro i była wyższa od roku poprzedniego o ok. 10 %. Dawn jest istotnym uczestnikiem rynku południowoafrykańskiego, a dzięki tej transakcji stanie się nim również Grohe, które zyskuje zakłady produkcyjne w Republice Południowej Afryki, a ponadto poszerzy swoją sieć dystrybucji i działalności na sąsiednich rynkach, w południowych i wschodnich regionach kontynentu afrykańskiego. Jedną z aktualnych marek oferowanych przez Dawn jest Cobra utworzona niegdyś przez samego Friedricha Grohe. Firma wraca do swoich korzeni.

Partnerzy nowej spółki uzgodnili, że stanie się ona wyłącznym dystrybutorem produktów Grohe i Joyou w RPA i innych wybranych rynkach w Afryce.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA