Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Atlas raportuje działania CSR

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 24 cze 2014 15:04
Grupa Atlas raportuje działania CSR
Fabryka firmy Atlas w Zgierzu / fot. Atlas
Grupa Atlas raportuje działania CSR
Grupa Atlas raportuje działania CSR

Grupa Atlas opublikowała swój drugi Raport Społecznej Odpowiedzialności. Zawiera on informacje dotyczące działalności CSR firmy - m.in. na rzecz otoczenia, polskiego budownictwa, środowiska.

REKLAMA

Tegoroczny raport jest częścią strategii Grupy Atlas, implementacji jej planów działania i oceny wyników. Podobnie jak Raport Otwarcia w ubiegłym roku, przygotowano go zgodnie z wytycznymi do raportowania w kwestii zrównoważonego rozwoju GRI (Global Reporting Initiative) na poziomie B+ (jednym z poziomów aplikacji GRI).

Dokument, wychodzący również naprzeciw planowanym zmianom legislacyjnym w Unii Europejskiej, został zweryfikowany przez zewnętrzną jednostkę – PWC (PricewaterhouseCoopers), jak i samo GRI.

W raporcie zaprezentowano podstawowe informacje o wszystkich podmiotach gospodarczych tworzących Grupę Atlas oraz o działaniach CSR podejmowanych przez firmę na rzecz otoczenia, w tym także polskiego budownictwa, działalności na rzecz zrównoważonego rozwoju, działalności charytatywnej oraz wspierania inicjatyw lokalnych, kultury, sztuki i sportu.

Działalność dla regionu...

Za pośrednictwem Fundacji Dobroczynności Atlas, w 2013 roku wsparł 48 placówek i instytucji oraz 577 rodzin. We współpracy z Forum Darczyńców, Fundacja uczestniczyła w projekcie „Podwyższenie jakości realizacji zadań publicznych przez fundacje korporacyjne w Polsce” zaś Atlas propagował społeczną odpowiedzialność podczas spotkań i konferencji (w tym m.in. branżowego wydarzenia PR Forum).

W raporcie dostępne są także informacje o licznych działaniach podejmowanych dla Łodzi, skąd pochodzi firma, i województwa łódzkiego. Znajdują się wśród nich działania na rzecz kultury i sztuki (organizacja wystaw, m.in. w galerii Atlas Sztuki, wsparcie dla festiwali, koncertów czy artystów w procesie wydania płyty), ekologii i edukacji (w ramach programu „Łaskie Bociany” czy konkursu „Eko-Klekot) oraz polskich sportowców (w tym łódzkiego tenisisty, Jerzego Janowicza oraz jego następców w turnieju Atlas Jerzyk Cup).

- Tworząc silną, stabilną i stale rozwijającą się organizację, realizując strategiczne cele i realizując plany, nie możemy zapominać o odpowiedzialności, jaką ponosimy wobec lokalnych społeczności i środowiska. Jakość wyrobów, racjonalne korzystanie z dostępnych zasobów, bezpieczeństwo i higiena pracy, troska o wszystkich interesariuszy, od pracowników firmy po kontrahentów i użytkowników produktów, to elementy, których nigdy nie możemy stracić z pola widzenia - mówi Jacek Michalak, wiceprezes Grupy Atlas ds. rozwoju. 

... i dla branży budowlanej

Szereg działań podejmowanych przez Atlas w 2013 roku dotyczył bezpośrednio branży budowlanej. Firma rozpoczęła proces zmierzający do uzyskania deklaracji środowiskowej III typu zgodnie z EN 15804 dla oferowanych przez spółkę złożonych systemów izolacji cieplnej. Firma b jest tez zaangażowana w propagowanie ekologicznych i energooszczędnych rozwiązań, co łódzka firma czyniła działając w Stowarzyszeniu na Rzecz Systemów Ociepleń.

W raporcie znajdziemy informacje o działaniach firmy na rzecz podwyższania poziomu wykonawstwa, m.in. przez edukację branżową, programy certyfikacji i autoryzacji wykonawców, zakończone egzaminami. W minionym roku Atlas zorganizował prawie 600 szkoleń, w ramach których niezbędną wiedzę i umiejętności zdobyło ponad 13.500 fachowców. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA