REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa PSB zdobyła Perłę Polskiej Gospodarki

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 04 gru 2017 14:10
Grupa PSB zdobyła Perłę Polskiej Gospodarki
PSB Mrówka w Kielcach

Grupa PSB Handel S.A. otrzymała „Perłę Polskiej Gospodarki”, zajmując 23 miejsce w rankingu firm o przychodach powyżej 1 mld zł, w kategorii „Perły Wielkie”.

REKLAMA

Ranking „Perły Polskiej Gospodarki” opracowywany jest przez naukowców z SGH w Warszawie, który obejmuje takie parametry jak finanse, efektywność biznesową oraz dynamikę rozwoju przedsiębiorstwa, jego perspektywy.

Wydawcą rankingu jest anglojęzyczny miesięcznik „Polish Market”. W badaniu brało udział ponad 2000 firm, których przychody z całokształtu działalności wyniosły odpowiednio dla kategorii „Perły Wielkie” powyżej 1 mld zł, a dla „Perły Duże” co najmniej 100 mln zł.

Grupa działa na rynku od 19 lat, jest największą i najszybciej rozwijającą się siecią hurtowni materiałów budowlanych oraz marketów dom i ogród w Polsce. Obecnie zrzesza 364 małe i średnie, rodzinne firmy z terenu całej Polski, które prowadzą handel w 412 składach budowlanych, w 266 marketach PSB Mrówka oraz w 53 centrach handlowych PSB Profi. W placówkach tych pracuje ponad 12 tysięcy osób. W 2017 roku znajomość marki Grupy PSB deklarowało ok. 46% Polaków, sieć sklepów PSB Mrówka 57%, a placówek PSB Profi 21%.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA