REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Roca dokonuje strategicznych przejęć

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 15 lip 2016 10:48
Grupa Roca dokonuje strategicznych przejęć
fot. Shutterstock

Grupa Roca w roku 2016 aktywnie działa na polu fuzji i przejęć. Sprzedała udziały Duravitu, ale kupiła inne marki oferujące armaturę i ceramikę.

REKLAMA

W 2016 roku Grupa Roca sprzedała Grupie Franke 25% udziałów Duravitu, które miała w posiadaniu. Ale dokonała też istotnych zakupów.

W styczniu 2016 roku Roca nabyła zlokalizowaną w Turcji firmę produkującą baterie - NSK. Jak donosi elpais.com, turecka firma była dostawcą Ikei i w 2014 roku osiągnęła zysk w wysokości 4 mln euro. Dzięki temu przejęciu Roca zwiększy moce produkcyjne w zakresie armatury do ponad 8 mln sztuk, z czego 2,2 mln pochodzić będzie z NSK. Połowa produkcji NSK trafi na rynek turecki, druga będzie eksportowana do pięćdziesięciu krajów. 

W maju 2016 koncern Roca nabył meksykańską markę Santalia, produkującą ceramikę sanitarną. Marka była częścią firmy General Ceramics Mexican kierowanej przez rodzinę Zambrano. Dzięki tej operacji Roca weszła  na rynek Meksyku i Ameryki Północnej, przede wszystkim Stanów Zjednoczonych, na którym Santalia jest również obecna. Zdolności produkcyjne meksykańskiej fabryki to 750 tys. sztuk rocznie. Inwestycja w Meksyku obejmuje również 40 tys. mkw terenu pod przyszłą rozbudowę.

Roca jest obecna w 170 krajach,  zatrudnia aktualnie 21 800 pracowników w 75 fabrykach na całym świecie. W Polsce Roca posiada dwie fabryki.

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA