Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grupa Tubądzin i Politechnika Łódzka stawiają na innowacyjność

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 07 lis 2016 08:26
 Grupa Tubądzin i Politechnika Łódzka stawiają na innowacyjność
Produkcja płytek ceramicznych, fot. Tubądzin

9 listopada odbędzie się pierwsza edycja „Spotkań Innowacji i Designu” organizowanych wspólnie przez firmę Tubądzin i Politechnikę Łódzką.
W warsztatach weźmie udział około 200 studentów.

REKLAMA

Wydarzenie jest efektem objętego we wrześniu przez markę Tubądzin Mecenatu Nauki i Architektury PŁ. Firma chce dzielić się swoją wiedzą oraz doświadczeniem, a także umożliwić studentom zdobycie praktycznych umiejętności, które ułatwią im wejście na rynek pracy po opuszczeniu murów uczelni.

Uczestnicy warsztatów będą mogli wysłuchać wykładów dotyczących wielokierunkowych innowacji w nauce i biznesie, realizowanych przez przedstawicieli firmy Tubądzin, jak i kadrę naukową uczelni. Dopełnieniem spotkania będzie kreatywny konkurs dla studentów, koncentrujący się wokół haseł: #forma #maszyna #przyszłość #innowacja #budowla_przyszłości.

Jego główną nagrodą jest wyjazd do Mediolanu na przyszłoroczne targi „Salone Del Mobile”, od lat wyznaczających najnowocześniejsze, światowe trendy we wzornictwie.

- Ideą „Spotkań Innowacji i Designu” jest synergia nauki i biznesu. Reprezentanci tych dwóch obszarów - Politechnika Łódzka i Grupa Tubądzin - stawiają w swoich działaniach na innowacyjność. Uczelnia w metodach edukacyjnych, programach praktycznych i badaniach naukowych, firma w zakresie nieustannego rozwoju technologii, jakości i nowoczesnego wzornictwa. Cykl warsztatów ma stanowić inspirację dla studentów. Ma wskazywać jak ważny jest dla kształtowania ich własnego potencjału transfer wiedzy z sektora nowoczesnego przemysłu do sfery nauki. Rozpoczynający się wkrótce, cykl warsztatów biznesowych w ramach Akademii Tubądzina będzie kolejnym krokiem w ramach naszej współpracy. Szczegóły dotyczące dyplomowanych warsztatów, ogłosimy niebawem - mówi Ewa Kryszkiewicz, Manager ds. rozwoju i szkoleń biznesowych Grupy Tubądzin.

W naszych programach studiów kładziemy nacisk na zdobywanie przez studentów kompetencji potrzebnych do wejścia na rynek pracy. Z tego punktu widzenia organizowane wspólne z firmą Tubądzin warsztaty i dyskusje w czasie Spotkań Innowacji i Designu uważamy za bardzo cenne – podkreśla prof. Marek Pabich, dyrektor Instytutu Architektury i Urbanistyki PŁ.

Spotkanie odbędzie się na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej (al. Politechniki 6, Budynek B7, Aula B11), w godzinach 16:00 – 21:30.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA