Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Grzejnik i brodzik nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2014

  • Autor: Ryneklazienek.pl, AK
  • 24 paź 2014 08:10
Grzejnik i brodzik nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2014
Brodzik elastyczny Elax od firmy Fiora. Fot. Fiora
Grzejnik i brodzik nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2014
Grzejnik i brodzik nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2014
Grzejnik i brodzik nagrodzono tytułem Dobry Wzór 2014

Poznaliśmy laureatów 21. edycji konkursu Dobry Wzór organizowanego przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego. W gronie nagrodzonych znalazły się dwa produkty firm związanych z branżą łazienkową.

REKLAMA

W Sferze Dom tytuł Wzór Roku 2014 trafił do firm Terma za Grzejnik PLC projektu Jacka Rynia. W tej kategorii nagrodzono też firmę Wiśniowski za linię stylistyczną bram, drzwi i ogrodzeń Home Inclusive projektu Grzegorza Mruka oraz zespołu biura konstrukcyjnego firmy Wiśniowski.

W Sferze Nowe Materiały jury nagrodziło elastyczny brodzik prysznicowy Elax frmy Fiora Bath Collections zaprojektowany przez zespół projektowy firmy.

 

Tytuł Designera Roku 2014 otrzymał w tym roku Bartosz Piotrowski, który jest projektantem specjalizującym się w konstrukcjach pojazdów szynowych. Jego autorstwa są projekty sylwetek tramwajów Swing oraz pociągów ELF. Współpracuje m.in. z firmą PESA z Bydgoszczy. W finale tegorocznej edycji konkursu znalazły się również współprojektowane przez niego tramwaj Fokstrot i pociąg DART produkowane przez PESA Bydgoszcz. Natomiast nagrodę Wzór Roku, przyznawaną przez Ministra Gospodarki otrzymały Sensory Systemu Inteligentnego Domu firmy Fibar Group (bezprzewodowe, obsługiwane z urządzeń mobilnych, czujniki zdalne sterowanie m.in. światłem, a także informujące o zalaniu, bądź pożarze w pomieszczeniu). Autorem projektu jest Maciej Fiedler.

W Sferze Pracy jury także przyznało dwie nagrody. Otrzymały je meble biurowe INEES firmy Metro Robert Metelicki oraz pióra wieczne i kulkowe Twist zaprojektowane i produkowane przez firmę Pelikan.  

Nagroda w Sferze Publicznej trafiła do Zakładu Produkcji Sprzętu Oświetleniowego ROSA Stanisława Rosa. Zostało nią wyróżnione oświetlenie zewnętrzne DROP I LED zaprojektowane przez Emo design.

Dobry Wzór 2014 w Sferze Usług należy do serwisu internetowego Muzykoteka Szkolna. To serwis edukacyjny przygotowany przez Cyber Kids on Real i Narodowy Instytut Audiowizualny na zlecenie Instytutu.

Nagrodę w Sferze Nowe Technologie przyznano Sensorom firmy Fibar Group.Za najlepsze w Sferze Grafika Użytkowa i Opakowania jury uznało identyfikację wizualną salonów ze stolarką budowlaną Portierge. Zaprojektował ją Redkroft.

 

Nagrody wręczono w czwartek 23 października 2014 r. w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego, podczas uroczystej Gali. Konkurs Wzór Roku odbył się po raz 21. W tym roku zgłoszono do niego, aż 159 produktów i usług, z czego do finału trafiły 102. Wszystkie finałowe i nagrodzone produkty i usługi można oglądać na wystawie pokonkursowej w siedzibie IWP w dniach 24.10 - 3.12.2014. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA