REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Immergas wspiera młode umysły

  • Autor: Ryneklazienek.pl/RZ
  • 22 marz 2016 10:02
Immergas wspiera młode umysły
W zeszłym roku na finał pojechała drużyna z Łodzi, a uczniowie Zespołu Szkół STO zostali Mistrzami Polski oraz Mistrzami i Wicemistrzami Świata Odysei Umysłu. Fot. Immergas
Immergas wspiera młode umysły

Od trzech lat Immergas wspiera dzieci i młodzież biorącą udział w ogólnoświatowym konkursie organizowanym przez fundację Odyseja Umysłu. W jubileuszowym roku Immergas rozszerzyła działania na rzecz fundacji i wspomaga Odyseuszy w nowej, kolorowej odsłonie.

REKLAMA

Czym właściwie jest Odyseja Umysłu? To przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata.

Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Jego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek.

Czego uczy?

Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów. Do konkursu zgłaszają się placówki edukacyjne (przedszkola, szkoły, uniwersytety).

Eliminacje regionalne do tegorocznej edycji programu odbyły się już we Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Łodzi. Kolejne będą miały miejsce w: Warszawie i Gdańsku.

Kreatywny finał

Finał ogólnopolski, który stanowi drugi etap konkursu – organizowany jest w Gdyni, w dniach 02-03.04.2016 r.

Zwycięskie drużyny wezmą udział w finale światowym, organizowanym w USA, jeszcze w maju 2016 r.

W zeszłym roku na finał pojechała drużyna z Łodzi, a uczniowie Zespołu Szkół STO zostali Mistrzami Polski oraz Mistrzami i Wicemistrzami Świata.

Więcej informacji na stronie programu: www.odyseja.org.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA