REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Inga Sempé gościem specjalnym arena Design 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 10 gru 2015 10:49
Inga Sempé gościem specjalnym arena Design 2016
fot. arena Design

Tradycją areny Design stały się spotkania z designerami światowego formatu w strefie Forum. Gościem specjalnym ósmej edycji wydarzenia będzie francuska projektantka Inga Sempé.

REKLAMA

Do tej pory gośćmi wydarzenia byli m.in.: Manfred Dorn z niemieckiego biura projektowego Phoenix Design, Hartmut Esslinger z Frogdesign, Karim Rashid, Li Edelkoort, Hadi Teherani, Luigi Colani, Wolf d. Prix, Werner Aisslinger, Francois Azambourg, Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken i Anna Lindgren, przedstawicielki szwedzkiej grupy projektowej Front, Brodie Neill, Sander Mulder, Edward Barber z londyńskiego studia Barber & Osgerby oraz niemiecki architekt Jürgen Mayer.

Tegoroczny gość specjalny, Inga Sempé to francuska projektantka, współpracująca m.in. z takimi producentami jak Ligne Roset, Alessi, LucePlan, Mutina, Røros, Moustache czy Svenskt Tenn. Inga Sempé ukończyła ENSCI-Les Ateliers (Ecole Nationale Supérieure de Création Industrielle) w Paryżu. Od 2000 do 2001 była stypendystką w Villa Medici oraz Académie de France w Rzymie. Obecnie mieszka i prowadzi studio projektowe w Paryżu.

Jako organizator wydarzenia obserwujemy, że z każdym rokiem rośnie wiedza
o korzyściach płynących ze współpracy z projektantami. I tę wiedzę staramy się co roku poszerzać, omawiając trendy i dyskutując o problemach i możliwościach, jakie pojawiają się w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. Jak stworzyć atrakcyjny rynkowo produkt? Jaki model współpracy zastosować na linii przedsiębiorca-projektant? Jak znaleźć wzajemną płaszczyznę komunikacji między zaangażowanymi w procesie projektowym specjalistami? Na te i wiele innych pytań staramy się znaleźć odpowiedzi i zainspirować uczestników wydarzenia do szukania dobrych i ciekawych rozwiązań wzorniczych – mówi Małgorzata Czubak, dyrektor projektu.

W Poznaniu Inga Sempé poprowadzi wykład pt. "Making some objects", który idealnie wpisuje się w temat przewodni areny Design 2016 „Project - Process – Product”. – Chcę uczestnikom pokazać niektóre, zaprojektowane przeze mnie, przedmioty użytkowe i meble. W ten sposób łatwiej wytłumaczyć procesy, które kryją się za ich tworzeniem – wyjaśnia Inga Sempé.

W trakcie wydarzenia będzie można obejrzeć także wystawę prac projektantki.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA