REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Internauci głosują na nową toaletę dla Płocka!

  • Autor: AK
  • 13 cze 2016 12:45
Internauci głosują na nową toaletę dla Płocka!
Tu miałaby powstać nowa toaleta publiczna. / fot. Koło

W dniach 8-15 czerwca na stronie konkurskolo.pl każdy może oddać głos na wybrany przez siebie projekt toalety publicznej dla Płocka. Projektowi, który uzyska największą liczbę głosów, zostanie przyznane dodatkowe wyróżnienie internautów oraz nagroda pieniężna.

REKLAMA

Partnerem Konkursu KOŁO na projekt łazienki 2016 jest Urząd Miasta Płock. Miasto wyraziło gotowość budowy toalety wg. projektu konkursowego, któremu zostanie przyznana nagroda główna.

W tegorocznej edycji konkursu KOŁO organizatorzy otrzymali blisko 300 zgłoszeń. Są to projekty wolnostojącej toalety miejskiej, uwzględniające dodatkowe funkcje budynku (Toaleta plus), dopasowane do otoczenia Al. Antoniego Roguckiego w Płocku wraz z zaplanowanym miejscem rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców. Na laureatów konkursu KOŁO czekają nagrody o łącznej wartości 40 000 zł. Zwycięzców i projekt przeznaczony do realizacji poznamy 22 czerwca 2016 r.

Wyboru najlepszego projektu koncepcyjnego na toaletę publiczną dokona Jury składające się z uznanych architektów i ekspertów, ale swój głos w plebiscycie na najciekawszy pomysł mogą oddać także internauci. Swoich faworytów będą mogli wesprzeć w dniach 8-15 czerwca głosując na stronie www.konkurskolo.pl.

Mieszkańcy chcą nowych toalet

Deficyt toalet publicznych to duży problem dla mieszkańców polskich miast. Pod koniec 2015 r, w ramach akcji Nie olewamy miasta, której patronem jest marka KOŁO, organizatorzy zapytali Polaków, czego im w ich miastach brakuje. Na podstawie zebranych zgłoszeń powstała Mapa miejskich potrzeb. 27% uczestników głosowania wskazało potrzebę wybudowania nowych toalet publicznych! 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA