REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak będą wyglądać toalety w Spodku? Dowiemy się 16 października

  • Autor: Redakcja Propertydesign.pl
  • 10 paź 2017 09:13
Jak będą wyglądać toalety w Spodku? Dowiemy się 16 października
Fot. PTWP

Jak będą wyglądać nowe toalety w katowickim Spodku? Która z pracowni architektonicznych zaproponowała najlepszy projekt? Na kiedy zaplanowano jego realizację? 16 października 2017 o godz. 14.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs architektoniczny na przebudowę toalet w Spodku.

REKLAMA

Zimą tego roku, podczas 4 Design Days, na antresoli Spodka zapoczątkowano dyskusję o metamorfozie legendarnej hali, w tym – o modernizacji toalet. W czasie debaty „Spodek – jak zmodernizować ikonę modernizmu?” rozmawiano o tym, jakiego Spodka chcą mieszkańcy Katowic i jakich zmian wymaga legendarny obiekt. Ważną częścią spotkania było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Grupą PTWP SA, PTWP Event Center i firmą Roca o współpracy przy konkursach architektonicznych na modernizację części wnętrz Spodka.

Latem ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w Spodku. Zainteresowane pracownie architektoniczne składały swoje projekty  do 18 września. Jesień przynosi rozstrzygnięcie konkursu.

W poniedziałek, 16 października 2017 r., o godzinie 14.00 podsumujemy konkurs, ogłosimy jego zwycięzcę i zaprezentujemy zgłoszone projekty, w tym zwycięską. W spotkaniu udział wezmą:

- Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice;
- Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP;
- Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center;
- oraz pozostałe osoby zasiadające w Jury konkursu;
- a także architekci – autorzy prac konkursowych

- Chodź temat z pozoru może wydawać się błahy, jednak w dzisiejszych czasach toalety to wizytówka obiektu. Te "Spodkowe" nie są oryginalne, zostały wyremontowane w latach 90-tych, w sposób typowy dla tamtych czasów. Teraz pora na estetykę, która dorówna architekturze obiektu - mówiła w rozmowie z Propertydesign.pl Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice. 

Spodek to budynek – ikona polskiej architektury. To budynek unikalny, nie tylko w skali kraju, ale także Europy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Modernizacja toalet w Spodku - rozmawiamy z Joanną Dec-Galuk (Roca Polska)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie

Komentarze

  • Penie automatyczne i samo myjące biobidety... to już wszędzie się pojawia.
    • Marutek, 2017-10-10 10:22:00

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA