REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Jak najdłużej pozostać samodzielnym? Podpowie Wzorcowe Mieszkanie Seniora

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 16 wrz 2016 12:16
Jak najdłużej pozostać samodzielnym? Podpowie Wzorcowe Mieszkanie Seniora
fot. Thermomat

Od 26 września do 2 października, czyli aż przez cały tydzień Warszawa będzie świętować Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Jedną z inicjatyw zaplanowanych z tej okazji jest otwarcie „Wzorcowego Mieszkania Seniora”.

REKLAMA

Wycieczki, wykłady, koncerty, aqua aerobik, gimnastyka chińska, czy też bezpłatne badania - to  część propozycji skierowanych do seniorów z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Zainteresowani historią Warszawy będą mogli uczestniczyć w wycieczkach i spacerach tematycznych z przewodnikiem m.in. po Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, poznać czar dawnych kawiarni czy Kolejowe Odolany, spacerując po terenach dawnej drogi warszawsko-wiedeńskiej. Będzie można również bezpłatnie zwiedzić Centrum Sztuki Współczesnej, Muzeum Warszawskiej Pragi, Bibliotekę Uniwersytecką, Centrum Nauki Kopernik, czy na co dzień niedostępne Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

Warszawskie kina i teatry uczestniczące w Tygodnia Seniora przygotowały specjalną ofertę - tańsze bilety na seanse filmowe i przedstawienia teatralne. A przez cały tydzień w wybranych miejscach będą bezpłatne badania. 

Kolejną ciekawą inicjatywą jest „Wzorcowe Mieszkanie Seniora” na Bielanach z możliwościami, jakie oferują projektanci i producenci wyposażenia. Wzorcowe Mieszkanie Seniora ma pokazać rozwiązania projektowe wnętrz, wyposażenia, produktów i usług umożliwiających osobom starszym jak najdłuższe pozostanie samodzielnym i niekorzystanie z opieki instytucjonalnej. Jest to zgodne z najnowszymi trendami dot. opieki nad osobami starszymi, których udział w społeczeństwach Europy, w tym Polski, zwiększa się.

Mieszkanie będzie publicznie dostępne jako miejsce spotkań, szkoleń i showroom.  

Inicjatywa Wzorcowego Mieszkania nosząca hasło „u siebie mimo wieku” jest oddolną inicjatywą
powstającą dzięki zaangażowaniu i współpracy producentów, usługodawców oraz instytucji
publicznych.

W inicjatywie tej uczestniczą marki z branży łazienkowej: Geberit, Hewi i Pressalit.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA