REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 12 lut 2016 15:16
Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska
fot. Jaga Polska
Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska
Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska
Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska
Kalmar szkoli wspólnie z Jaga Polska

Firma Kalmar obchodzi jubileusz 25-lecia istnienia. Z tej okazji, wspólnie z firmą Jaga Polska organizuje szkolenia dla architektów pod hasłem "Projekt 25".

REKLAMA

Szkolenia duetu Jaga-Kalmar odbędą się w 6 największych miastach Polski. Pierwsze dwa, które miały miejsce w Warszawie (26 stycznia br.) i Sopocie (9 lutego br.), dotyczyły tematu konwekcji. Poruszano na nich zagadnienia energooszczędności, różnic pomiędzy konwekcją i radiacją, sposobu doboru i projektowania różnych typów grzejników w celu uzyskania maksymalnego komfortu cieplnego i zachowania funkcjonalności pomieszczeń.

- Współczesne, dobrze izolowane budynki zachowują się tak jak termosy - łatwo jest w nich zakłócić bilans temperatur i doprowadzić do przegrzania. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie szybko reagujących grzejników i wykorzystanie dodatkowych źródeł energii takich jak słońce, człowiek, sprzęt AGD – mówi Dariusz Majchrzak z firmy Jaga Polska. – Podstawą sukcesu jest więc właściwy system grzewczy, który elastycznie zareaguje na wahania temperatury i nie będzie generował niepotrzebnych strat. W tym przypadku oszczędność wynika z szybkości reakcji i efektywności działania grzejników.

Na szkoleniach omawiano również rozwiązania łączące ogrzewanie, wentylację i klimatyzację (grzejniki Strada Fresh i Briza Fresh ze zintegrowanym rekuperatorem oraz system Oxygen). Odświeżanie powietrza to temat rozwijany przez Jagę również ze względu na aspekt globalnej ekologii, w którą firma jest od lat zaangażowana.

Spośród tematów, które najbardziej interesowały obecnych na spotkaniach architektów i budziły największe emocje było ogrzewanie kanałowe i konwekcja wymuszona poprzez zastosowanie wentylatorów (aspekty użytkowe, komfort, hałas).

Podczas części praktycznej architekci mogli połączyć swoje umiejętności z wiedzą zdobytą na szkoleniu - zadanym ćwiczeniem było zaprojektowanie ogrzewania do wybranych pomieszczeń, w których czyhały różne „pułapki” związane z prawidłowym ich ogrzaniem.Finałem każdego ze szkoleń była prezentacja filozofii firmy Jaga, której podstawą jest wymiana doświadczeń w celu tworzenia lepszego świata. Następne szkolenie Jaga-Kalmar odbędzie się 25 lutego br. we Wrocławiu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA