REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Katowice za tydzień staną się stolicą architektury i designu

  • Autor: Ryneklazienek.pl
  • 04 lut 2016 07:57
Katowice za tydzień staną się stolicą architektury i designu
Katowice za tydzień staną się stolicą architektury i designu
Katowice za tydzień staną się stolicą architektury i designu
Katowice za tydzień staną się stolicą architektury i designu

Na cztery dni Katowice staną się stolicą architektury i designu - zapowiadają organizatorzy 4 Design Days. Wydarzenie, które odbędzie się w dniach 11-14 lutego ma przyciągnąć ponad 100 wystawców, 250 prelegentów, 3 tys. gości biznesowych oraz 20 tys. uczestników części wystawowej.

REKLAMA

Czołowi architekci i projektanci, a także producenci i firmy usługowe, deweloperzy oraz mieszkańcy regionu spotkają się w dniach 11-14 lutego w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, podczas 4 DESIGN DAYS. 

Kompleksowa dyskusja o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze i designie – obejmie dwa dni dla profesjonalistów z kraju i zagranicy (11-12 lutego) oraz dwa dni, które będą otwarte dla mieszkańców regionu (13-14 lutego). 

Na cztery dni Katowice staną się stolicą architektury i designu. Przygotowaliśmy dwa dni spotkań dla profesjonalistów oraz dwa dni dla mieszkańców Śląska. Będzie dużo ciekawych marek oraz wydarzeń towarzyszących. 4DD wydaje się być naturalnym wydarzeniem w takim miejscu jak Międzynarodowe Centrum Kongresowe i cała tzw. strefa kultury – podkreślił w czasie konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, organizator konferencji.

Dobre spotkania biznesowe organizuje się tam, gdzie można łatwo dotrzeć, a także istnieje odpowiednia infrastruktura – nie tylko kongresowa, ale także hotelowa, gastronomiczna oraz związana z wykorzystaniem czasu wolnego. Katowice doszły do tego momentu, że stały się miastem przemysłu spotkań i chcemy ten kierunek nadal rozwijać. Mamy wiele wydarzeń kongresowych, które na stałe wpisały się w miasto i dzięki nim ten przekaz może iść dalej w świat – powiedział Marcin Krupa, prezydent Katowic.

4 Design Days może posłużyć do wymiany myśli, obserwacji, a także wzajemnej nauki – powiedział Tomasz Konior, architekt, założyciel Konior Studio.

Warto wziąć udział w 4DD, aby rozmawiać i wymieniać się doświadczeniami. Dlatego tak ważne są dni otwarte, gdy będziemy mogli spotkać się odbiorcami architektury i designu. Budynek MCK i cała strefa kultury wywołuje u mnie odczucia dobrze zaprojektowanej przestrzeni. Katowice to świeże i chłonne miejsce, które ma potencjał, aby stać się stolicą architektury – zaznaczył Piotr Zieliński, architekt i prezes MOFO Architekci.

- Katowice to jedno z miast, które chciałabym nadrobić pod względem zaległości w zakresie architektury. Takie wydarzenie jak 4DD jest bardzo potrzebne tym, którzy chcą się dużo nauczyć, a także poznać potrzeby klientów. To ważne, aby wiedzieć jak budować konkurencyjność dzięki takim dziedzinom jak architektura i design – stwierdziła Natalia Nguyen, architekt, projektantka wnętrz oraz gość specjalny Dni Otwartych.

Co nas czeka w trakcie 4 Design Days?

4 DESIGN DAYS dla zawodowców oznacza prezentacje, panele dyskusyjne poświęcone trendom i kierunkom rozwoju architektury i wzornictwa przemysłowego, poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o sposób pokonania barier ograniczających rozwój polskiego designu młodego pokolenia, debaty o wizji miasta przyszłości, rewitalizacji przestrzeni miejskiej i budowaniu piękna wspólnej przestrzeni. W dniach 11-12 lutego odbędą się także konferencje Property Forum, regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości oraz Housemarket Forum Silesia – konferencja poświęcona regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu. Obu wydarzeniom towarzyszyć będzie wręczenie nagród branżowych. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA