REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konferencja PSSWW w Ostrowcu Świętokrzyskim i kolejna debata z udziałem producentów płytek

  • Autor: Rynek Łazienek
  • 05 kwi 2016 10:25
Konferencja PSSWW w Ostrowcu Świętokrzyskim i kolejna debata z udziałem producentów płytek
fot. Łukasz Jankowski

Tydzień po pierwszym spotkaniu w Zambrowie odbyło się kolejne Ogólnopolskie Forum Wyposażenia Wnętrz zorganizowane przez PSSWW, tym razem w Ostrowcu Świętokrzyskim. Tematem ponownie była przyszłość salonów i ich współpraca z producentami.

REKLAMA

Udział w konferencji, która odbyła się16 marca 2016 roku,  wzięli reprezentanci wiodących polskich fabryk – niezmiennie Ceramika Paradyż, Rovese oraz tym razem również Ceramika Końskie. Frekwencja była podobna do tej w Zambrowie, obecne były firmy będące liderami hurtu, jak również niewielkie sklepy stacjonarne.

Mimo różnego zakresu świadczenia usług wszyscy przedsiębiorcy wskazywali na potrzebę zmian w  branży. Reprezentanci salonów łazienek i producenci omówili kluczowe tematy takie jak: nastawione na realizację wspólnych celów formalne działania konkurencyjnych i współpracujących ze sobą podmiotów; obecne jak i przyszłe działania fabryk mogące wspomóc rozwój sklepów stacjonarnych; a także kierunki zmian na najbliższe lata.

Prowadzący konferencję zwracali uwagę, że należy działać w świetle obowiązującego prawa.

Duże zainteresowanie wywoływał temat rabatów udzielanych przez sklepy internetowe. Stowarzyszenie przygotowało zestawienie obecnych cen,  w których można zakupić płytki ceramiczne w e-sklepach, by zaznaczyć fakt,  iż często ceny zakupu hurtowego są wyższe niż ceny zakupu detalicznego w sieci. Producenci podkreślali zgodnie, że są świadomi sytuacji i pracują nad optymalnymi, zgodnymi z prawem, rozwiązaniami również w tym zakresie.

Wyraźnym przesłaniem Ogólnopolskiego Forum Wyposażenia Wnętrz organizowanego przez Polskie Stowarzyszenie Salonów Wyposażenia Wnętrz była informacja, iż zapoczątkowane w poprzednim roku zmiany (w postaci tworzenia nowych sieci handlowych i intensywne poszerzanie już istniejących, jak również wypracowywanie nowych warunków współpracy fabryk z hurtowniami i sklepami detalicznymi) wynikają ze zmieniającego się dynamicznie rynku.

Zgromadzeni goście zgodnie twierdzili, że tego typu spotkania branżowe mające na celu m.in. omawianie bieżących problemów, z jakimi mierzą się na co dzień salony łazienek są potrzebne, aby na bieżąco zarówno producenci jak i przedsiębiorcy z nimi współpracujący mogli wymieniać się doświadczeniami w celu wypracowania korzystnych dla obu stron rozwiązań.

Spotkania w cyklu

Jeżeli ktoś chciałby wziąć udział w debacie – ma jeszcze szansę. PSSWW organizuje cykl pięciu takich konferencji. 10 marca odbyło się spotkanie w Zambrowie, 16 marca w Ostrowcu Świętokrzyskim. Kolejne trzy odbędą się w maju w pozostałych częściach
Polski. Zainteresowani uczestnictwem proszeni są o kontakt na adres biuro@pssww.pl lub telefonicznie 605 063 161.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA