Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs dla architektów na Pawilon Polski podczas EXPO 2015

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 18 kwi 2014 08:33
Konkurs dla architektów na Pawilon Polski podczas EXPO 2015
fot. Morguefile

Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych 15 kwietnia 2014 r. ogłosiła Konkurs architektoniczny na Pawilon Polski wraz z projektem ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowanie terenu przyległego podczas Wystawy Światowej EXPO 2015 w Mediolanie.

REKLAMA

Celem Konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej Pawilonu Polski wraz z koncepcją ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowania terenu przyległego (działki) podczas EXPO 2015 w Mediolanie.

Koncepcje te powinny łączyć oddanie tematu przewodniego Pawilonu Polski ze współczesnymi, oryginalnymi i innowacyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi i technologicznymi oraz wymaganiami konkursowego regulaminu.

Organizator konkursu oczekuje stworzenia wizji architektoniczno-przestrzennej Pawilonu Polski odpowiadającej zamierzeniu promocji Polski na możliwie wielu polach jej dorobku kulturowego i gospodarczego oraz wyróżniającej nasz kraj w grupie pawilonów na wystawie EXPO 2015 w Mediolanie, zgodnie z koncepcją programową, stanowiącą załącznik nr 13 do Regulaminu konkursu.

Uwzględnić prestiż obiektu, ale też koszty eksploatacji

W pracy konkursowej należy dążyć do uzyskania koncepcji architektonicznej Pawilonu Polski wraz z koncepcją ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowania terenu przyległego uwzględniającej prestiż, rangę i charakter obiektu przy jednoczesnym założeniu racjonalnie ekonomicznego kosztu realizacji i eksploatacji.

Główną podstawą i punktem odniesienia dla przestawienia koncepcji są następujące osie tematyczne:
1) Polska jako kraj sukcesu gospodarczego, analogicznego do osiągniętego w swoim czasie
przez Włochy.
2) Polska jako kraj, w którym rolnictwo, podobnie jak we Włoszech, stało się siłą napędową
rozwoju gospodarczego i eksportu.
3) Polska jako kraj czyniący, podobnie jak Włochy, wysiłek, by wyrównać różnice rozwojowe w ramach swego kraju.
4) Polska jako kraj o europejskim stylu życia, kraj ludzi ceniących, podobnie jak Włosi, jakość i przyjemności życia, otwartych i przyjaznych.
5) Polska jako nowoczesny kraj szanujący tradycje, kraj, w którym najwyżej w hierarchii wartości, podobnie jak we Włoszech, jest rodzina.

Uczestnicy Konkursu muszą także w formie i funkcji Pawilonu Polski oraz koncepcji ekspozycji wewnętrznej i zagospodarowania terenu przyległego twórczo rozwinąć hasło przewodnie EXPO2015 przy równoczesnym uwzględnieniu przesłania zawartego w powyższych osiach tematycznych.

Konkursowe jury oceni: oryginalność i atrakcyjność zaproponowanych rozwiązań, trafność doboru środków wyrazu do zadań stawianych Pawilonowi Polski na EXPO 2015, optymalizację realizacji w określonych przez organizatora terminach i bużdecie.

Termin i miejsce składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie: 24.04.2014, godzina 15:00, miejsce: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., ul. Bagatela 12, 00-585 Warszawa, Kancelaria, pok. 111.

Termin i miejsce składania prac konkursowych: 21-05-2014 r. 2014 r., do godziny 15:00, miejsce: Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., ul. Bagatela 12, 00-585 Warszawa, biuro podawcze, za otrzymaniem pokwitowania odbioru

Wiecej informacji o konkursie i jego szczegółowy regulamin znaleźć można na stronie organizatora.

(żródło: PAIiIZ)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA