Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs "Ewolucja w łazience" rozstrzygnięty

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 25 wrz 2013 14:01
Konkurs "Ewolucja w łazience" rozstrzygnięty
Konkurs "Ewolucja w łazience" rozstrzygnięty
Konkurs "Ewolucja w łazience" rozstrzygnięty
Konkurs "Ewolucja w łazience" rozstrzygnięty

24 września rozstrzygnięto I edycję organizowanego przez Hansgrohe konkursu „Ewolucja w łazience”. Jego uczestnicy – studenci kierunków artystycznych i młodzi architekci – mierzyli się z projektem łazienki tworzonej dla kolekcji Axor Starck Organic.

REKLAMA

Wśród finałowych prac znalazło się aż 15 niezwykle kreatywnych projektów, z których każdy w odmienny sposób ujmował inspiracje armaturą Philippe Starcka.

Konkurs Hansgrohe podzielony został na dwa etapy. Pierwszy odbył się już w połowie maja br. w Warszawie. Jury pod przewodnictwem Agnieszki Jacobson-Cieleckiej zdecydowało o wyborze do drugiego etapu 15 projektów z aż 115 nadesłanych. Trzeba przyznać, że Hansgrohe - organizator konkursu, może być bardzo dumny z liczby zgłoszeń. Świadczy to nie tylko o dobrym rozpromowaniu wydarzenia, ale również wyraźnym zainteresowaniem młodych projektantów tą tematyką.

Drugi etap konkursu odbył się już w podpoznańskiej siedzibie firmy Hansgrohe. Organizator zaprosił tam nie tylko jury, ale także wszystkich finalistów. Ta część konkursowych zmagań wymagała od nich przygotowania makiety swojego projektu oraz zaprezentowania go przed jurorami. Wszyscy zainteresowani spotkali się jednak już dzień wcześniej. W siedzibie Hansgrohe odbyło się losowanie kolejności prezentacji finalistów na następny dzień. Atrakcją wieczoru była prelekcja Mikołaja Wierszyłłowskiego z pracowni Wierszyłłowski i Projektancji, który opowiadał o pracy swojego biura i swoich projektach.

Ostatecznie jury zadecydowało o przyznaniu trzech nagród (I, II i III miejsce) oraz jednego wyróżnienia. Uczestnicy konkursu walczyli o nagrody: 10 tys. zł za pierwsze miejsce, 5 tys. zł za drugie miejsce oraz 3 tys. zł za miejsce trzecie.

I miejsce zdobył projekt „In Rock” Agnieszki Goryjewskiej-Warykiewicz z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.

II miejsce zdobyła Paulina Libiszewska i Łukasz Wojciechowski z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

III miejsce zajęła Olga Dziąg z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Wyróżnienie przypadło Agnieszce Bondzior z Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA