REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” rozstrzygnięty

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 08 cze 2016 11:37
Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” rozstrzygnięty
Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” rozstrzygnięty
Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” rozstrzygnięty
Konkurs „Zaprojektuj Łazienkę Laufen” rozstrzygnięty

Roca wspólnie z Politechniką Śląską w Gliwicach zorganizowała dla studentów Wydziału Architektury i Architektury Wnętrz konkurs „Zaprojektuj łazienkę Laufen”. Znamy jego laureatów.

REKLAMA

Konkurs, który odbył się w semestrze zimowym 2015/2016, zaowocował sześćdziesięcioma pracami przyszłych twórców. Wśród nich znalazło się wiele nowatorskich i zaskakujących koncepcji. Jury musiało zdecydować się na wybór trzech najlepszych prac.

W skład jury weszli: dr Krzysztof Groń, mgr sztuki Czesław Fiołek z Politechniki Śląskiej, Iwona Kaleta, product manager marki Laufen oraz Klaudia Bączek reprezentująca firmę Roca Polska. Przy ocenie prac brano pod uwagę przede wszystkim innowacyjność i oryginalność projektów, funkcjonalność zaprojektowanych przestrzeni, a także walory estetyczne.

Pierwsze miejsce w konkursie zdobył projekt Marty Dolaty. Koncepcja zakłada stworzenie oryginalnej oazy relaksu i spokoju. Całość opiera się na połączeniu sypialni z łazienką w open space. Strefę kąpielową wydzielają dwa kubiki usytuowane po bokach okalającego bryłę przeszklenia. Jeden z nich wypełnia wolnostojąca wanna, drugi miska WC z bidetem. Na dodatkowej ściance umieszczona jest umywalka, która sprawia, że wnętrze jest jeszcze bardziej intymne. Dzięki produktom serii Ino i Kartell marki Laufen wnętrze sprawia wrażenie naturalnej elegancji i niewymuszonego wyrafinowania.

Pretekstem do powstania projektu, który zajął drugie miejsce było wykorzystanie rozwiązań serii Palomba do stworzenia oryginalnej przestrzeni łazienkowej, z wyraźnym podziałem na strefę kąpielową, umywalkową oraz WC. Na szczególną uwagę zasługuje strefa kąpielowa, w której wanna usytuowana jest wśród roślinności przywołującej wrażenie zapomnianego ogrodu. Kamyki na podłodze dodają projektowi niezwykłego charakteru. Autorką jest Natalia Kuna.

Trzecie miejsce przypadło Marcie Bugajskiej. Projekt łazienki w stylu minimalistycznym, której klimatu dodaje leśne otoczenie. We wnętrzu wykorzystano produkty marki Laufen z kolekcji ILBAGNO ALESSI ONE, która dobrze współgra z połączeniem bieli oraz szarego drewna. Pomieszczenie jest przestronne i wygodne w użytkowaniu.

Firma Roca od lat blisko współpracuje z Politechniką Śląską w Gliwicach. Organizuje wykłady, szkolenia, wizyty w fabryce, uczestniczy w powstawaniu prac dyplomowych i aktywnie angażuje się w projekty polskiego środowiska architektonicznego.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA