Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience

  • Autor: Krystyna Juszczuk-Buszko, fachowywykonawca.pl
  • 05 gru 2014 15:31
Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience
Kopp prezentuje nowe powłoki. Fot Krystyna Juszczuk-Buszko, fachowywykonawca.pl
Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience
Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience
Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience
Kopp pokazuje nowe powłoki do zastosowania w łazience

Prezentacji nowej gamy produktów – powłok cementowo-polimerowych, poświęcone było spotkanie zorganizowane w warszawskiej siedzibie firmy.

REKLAMA

Przedstawione rozwiązanie umożliwia uzyskanie na ścianach, podłogach, tarasach powłoki dającej efekt betonu architektonicznego. Ciekawe jest to, że produkt można stosować do renowacji podłoży, np. w łazienkach czy kuchniach.

Moda na beton nie przemija

Z betonu architektonicznego wykonuje się dziś nie tylko monolityczne ściany domów jednorodzinnych, elementy wykończenia wnętrz, ale także meble oraz elementy wyposażenia łazienek. Po materiał ten sięgają również znani architekci. O tym, jak trudny w obróbce jest beton oraz z jakimi wyzwaniami muszą się zmierzyć architekci sięgający po ten materiał, podczas prezentacji w siedzibie Kopp mówił projektant, Artur Puszkarewicz.

Alternatywą dla betonu stają się materiały bazujące na cemencie oraz dodatkach poprawiających jego elastyczność. Takim właśnie materiałem jest HD Surface włoskiej firmy Chimica Italia, który na polskim rynku jest dystrybuowany przez firmę Kopp.

Powłoki HD Surface dają ogromne pole do popisu architektom i projektantom wnętrz. To produkt uniwersalny, innowacyjny i pozwalający na osiągnięcie ciekawych rozwiązań estetycznych – nie tylko w industrialnym stylu – mówiła Katarzyno Wątor, dyrektor ds. marketingu Kopp.

Nowa powłoka w praktyce

Praktyczne zastosowanie oraz sposób aplikacji powłok cementowo-polimerowych zaprezentował Paweł Goryl-Nieciuński, dyrektor ds. rozwoju sieci sprzedaży firmy Kopp. Okazuje się, że materiały te są bardzo łatwe w aplikacji i w przypadku wykończenia nimi blatu kuchennego, zlewu łazienkowego czy ściany wystarczą dobre chęci oraz odpowiednie narzędzia, np. paca wenecka.

Ekipa wykonawców będzie niezbędna, gdy powłoki HD Surface będą wykonywane w pomieszczeniach mokrych i wilgotnych, w przypadku których konieczne jest zastosowanie odpowiedniej izolacji.

Grupa produktów HD Surface obejmuje m.in. produkty GEOtexture – powłoka cementowo-polimerowa dostępna w 38 kolorach, stosowana do wykończenia ścian, podłóg, sufitów, schodów, mebli. Może być stosowana na płytki ceramiczne, stare parkiety, nadaje się również na ogrzewanie podłogowe. Z kolei Perfect Combination to produkty dedykowane podłożom o zmniejszonej przyczepności, niestabilnym, spękanym i nierónym. GEOpool to powłoka przeznaczona do pokrywania powierzchni basenów, brodzików, zadaszonych tarasów oraz balkonów.  


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA