REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Krakowska AGH przyznała nagrody "Keramos". Wśród laureatów Przemysław Powalacz

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 19 paź 2015 08:58
Krakowska AGH przyznała nagrody "Keramos". Wśród laureatów Przemysław Powalacz
Przemysław Powalacz odbiera nagrodę "Keramos". Fot. Koło/Geberit

Nagrody Krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej są ustanowione przez Radę Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki. W tym roku do grona laureatów dołączył m.in. Przemysław Powalacz, prezes połączonej struktury sprzedażowej Sanitec Koło i Geberit Polska.

REKLAMA

Krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza co roku nagradza osoby, które w sposób szczególny przyczyniły się do rozwoju Wydziału lub odniosły sukcesy naukowe i edukacyjne w dziedzinie ceramiki.

Przemysław Powalacz został doceniony za „odwagę i determinację we wprowadzaniu nowych rozwiązań w polskiej ceramice sanitarnej. Za postawę człowieka szlachetnie wspierającego rozwój utalentowanych studentów i pracowników Wydziału. Ponadto za istotną pomoc w opracowaniu kierunków kształcenia na Wydziale oraz za nieustanne wspieranie rozwoju Wydziału i znakomitą jego promocję” – uzasadnił Prodziekan prof. dr hab. inż. Włodzimierz Mozgawa.

Tegorocznymi laureatami nagrody Keramos zostali także: Prof. Stefan Jurga z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Prof. Jan Sieniawski z Politechniki Rzeszowskiej, Dr Henryk Szeląg z Instytutu Ceramiki i Materiałów Budowlanych, Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie oraz Andrzej Tekiel z Cementowni Kraków Nowa Huta.

Nagrody wręczone zostały podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego na krakowskiej Akademii Górniczo-Hutniczej, która odbyła się 9 października 2015 roku.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA