REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Laufen na iSaloni 2017

  • Autor: Anna Sołomiewicz
  • 12 maj 2017 14:43
Laufen na iSaloni 2017
Laufen na iSaloni. Dla marki Laufen była to najważniejsza impreza branżowa w wiosennym kalendarzu.
Laufen na iSaloni 2017
Laufen na iSaloni 2017

Odbywające się 4-9 kwietnia targi iSaloni w Mediolanie były najważniejszą imprezą branżową w wiosennym kalendarzu marki Laufen.

REKLAMA

Tegoroczne targi iSaloni 2017, które odbyły się w dniach 4-9 kwietnia w Mediolanie, podobnie jak w latach poprzednich pokazały, że w branży designu i projektowania są wydarzeniem na skalę światową. Dla marki Laufen była to najważniejsza impreza branżowa w wiosennym kalendarzu i okazja do zaprezentowania swojej wyjątkowej oferty.

Obecność marki Laufen w Mediolanie była okazją do zaprezentowania zarówno jej bogatego dziedzictwa, jaki i planów na przyszłość. Ekspozycja Laufen zajmowała powierzchnię 500 m² nieopodal salonu wystawowego Kartell by Laufen. Pokazano tam trójwymiarową platformę z wyrobami ceramicznymi. Wystawione eksponaty zostały wykonane z użyciem nowatorskich technologii, a niektóre z nich miały swą światową premierę właśnie na targach. 

Nowością wzbudzającą największe zainteresowanie była kolekcja Sonar, wykonana z SaphirKeramik, innowacyjnej formuły ceramiki opracowanej przez Laufen. Autorką serii jest Patricia Urquiola, jedna z najbardziej uznanych projektantek na arenie międzynarodowej. Seria Sonar pokazuje, że przełomową ceramikę jaką jest SaphirKeramik można wynieść na jeszcze wyższy poziom. 

W tym roku Laufen zaprezentował także nową odsłonę kolekcji Bespoke, która po raz pierwszy została pokazana na targach iSaloni 2016. Rozwiązania Bespoke potwierdzają, że Laufen jest wiodącym producentem zindywidualizowanych rozwiązań łazienkowych, dzięki którym projektanci mogą nadać każdej łazience unikalny charakter. Kolekcja została wykorzystana w Mondrian Doha - liczącym 270 pokoi luksusowym hotelu w Katarze.

Na targach iSaloni 2017 ogłoszono także wyniki projektu zrealizowanego wspólnie ze studentami Instytutu Wzornictwa Industrialnego w Bazylei. Jego uczestnicy podjęli się stworzenia niestandardowych aranżacji, wpisujących się w koncepcję nowatorskiego podejścia do łazienki, wykorzystując ceramikę SaphirKeramik. 

Zwiedzający targi w Mediolanie mogli także obejrzeć kolekcje projektantów współpracujących z marką Laufen, w tym: Konstantina Grcica, Toana Nguyena, Petera Wirza, Ludovica
i Roberto Palomba. Zostali również zaproszeni na premierowy seans filmu, poświęconego marce, w reżyserii Marca Comesa.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA