Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź Design Festival 2014 od łazienki - podsumowanie

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 21 paź 2014 10:02
Łódź Design Festival 2014 od łazienki - podsumowanie
Wystawa marki Roca na Łódź Design Festival 2014. / fot. Arkadiusz Kaczanowski

90 wystaw i ponad 200 godzin wydarzeń czekało na odwiedzających 8. edycję łódzkiego festiwalu wzornictwa. Tylko w pierwszy weekend imprezę odwiedziło kilkanaście tysięcy osób z całej Polski i z zagranicy.

REKLAMA

Tegoroczna edycja Łódź Design Festival odbywała się pod hasłem Brave New World. Organizatorzy poprzez setki wystaw i projektów szukali odpowiedzi na pytania o to, czy odważne projektowanie niesie za sobą obietnicę zmiany życia na lepsze albo w jaki sposób wpływa na proces budowania „Nowego Wspaniałego Świata”. Wydarzenie, które trwało od 9 do 19 października przyciągnęło jak zawsze tysiące odwiedzających i uczestników różnorodnych dyskusji, spotkań i warsztatów. 

 

 

Wśród tegorocznych uczestników Festiwalu nie zabrakło też przedstawicieli z branży łazienkowej, jednak głównie w roli wystawców. Temat projektowania produktów dla takich wnętrz nie był obecny w programie tegorocznej imprezy - a szkoda, bo odwaga w projektowaniu i zmienianiu świata przestrzeni łazienkowej ma szczególną rację bytu.

Główne wystawy festiwalowe były rozdzielone na dwa centra. W pierwszym z nich można było poeksperymentować w strefie testów, gdzie poprzez zabawę i badania organizatorzy uczyli pracy z różnorodnymi materiałami. Ta część budziła wielkie zainteresowanie np. ze strony najmłodszych. 

 

Głównym mecenasem wydarzenia była Ceramika Paradyż, której ekspozycja nadruków na szkle witała wchodzących do Pierwszego Centrum Festiwalowego.

 

REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA