Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódź Design Festival wraca do pierwotnej lokalizacji

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 17 cze 2014 12:02
Łódź Design Festival wraca do pierwotnej lokalizacji
Festiwal Łódź Design 2013 / fot. ŁDF
Łódź Design Festival wraca do pierwotnej lokalizacji
Łódź Design Festival wraca do pierwotnej lokalizacji

Po czterech latach przerwy Łódź Design Festival powraca do zrewitalizowanych przestrzeni dawnych zakładów fabrycznych należących do Karola Scheiblera i Ludwika Grohmana.

REKLAMA

Przy ulicy Tymienieckiego 3 funkcjonować będzie jedno z dwóch Centrów Festiwalowych. Obecnie znajduje się tu Art_Inkubator, którego inauguracja miała miejsce w maju bieżącego roku. W przestronnych pomieszczeniach znajdują się pracownie artystyczne, sala widowiskowa, sale konferencyjne oraz kawiarnia. Zaprezentowane zostaną tu między innymi wystawy w ramach programu głównego Łódź Design, np. ekspozycja pod hasłem Brave New World, Edukreacja – cykl wydarzeń dla dzieci oraz wykłady i spotkania.

Drugie Centrum – w dawnej tkalni

W tym roku znaczącą część programu ŁDF 2014 będzie można podziwiać w drugim Centrum Festiwalowym mieszczącym się w dawnej Tkalni Marcusa Silbersteina przy ul. Piotrkowskiej 250. To jeden z najciekawszych przykładów architektury przemysłowej na terenie Łodzi, wybudowany w 1878 roku.

Autorem projektu architektonicznego jest Adolf Zeligson. Na kilku tysiącach metrów kwadratowych pokazana zostanie m.in: wystawa must have prezentująca wyniki plebiscytu na najlepsze polskie wdrożenia, projekty wyłonione w ramach Open Programme oraz pokonkursowa wystawa make me!. Dopełnieniem będą Design Pop-Up Shop, kawiarnia typu food truck, czytelnia i księgarnia.

- Z myślą o naszych Partnerach w drugim Centrum Festiwalowym przygotowaliśmy także House of Tomorrow – dodatkową przestrzeń ekspozycyjną, która jest nowością na festiwalu. Chcemy zaprezentować w niej produkty i usługi, ponadczasowe rozwiązania – mówi Michał Piernikowski, Dyrektor Łódź Design Festival.

W obrębie HoT pokazane zostaną nie tylko przedmioty powiązane z wyposażeniem wnętrz, ale również z modą czy budownictwem. W ostatnią niedzielę festiwalu, prezentacjom towarzyszyć będzie sprzedaż. Dla osób ceniących dobre wzornictwo jest to doskonała okazja nabycia produktów w atrakcyjnych cenach.

Koncepcja aranżacji festiwalowej przestrzeni

Nad aranżacją obu centrów czuwać będzie pracownia architektoniczna Oshi, specjalizująca się w projektowaniu wnętrz.

Tegoroczna koncepcja zakłada stworzenie otwartej przestrzeni nawiązującej do placu budowy. Poszczególne wystawy mają swobodnie się przenikać oddziałując na siebie nawzajem. Architekci planują użyć najprostszych form nasuwających skojarzenia z przestrzenią budowy takich jak: rusztowania, siatki budowlane, skrzynie ze sklejki. Wiodącą myślą będzie próba uchwycenia procesu powstawania.

(źródło: Łódź Design)


REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA