Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Łódzka Arena nadal z Atlasem

  • Autor: redakcja magazynu Łazienka
  • 30 wrz 2014 21:08
Łódzka Arena nadal z Atlasem
Atlas pozostaje sponsorem łódzkiej Areny do 2019 roku. / fot. Wikipedii, Zorro2212
Łódzka Arena nadal z Atlasem
Łódzka Arena nadal z Atlasem
Łódzka Arena nadal z Atlasem

29 września na konferencji prasowej w Miejskiej Arenie Kultury i Sportu w Łodzi ogłoszono wyniki konkursu na sponsora łódzkiej Areny. Została nim ponownie firma Atlas.

REKLAMA

Atlas był sponsorem hali od sierpnia 2009 roku. W lipcu, w związku ze zbliżającym się terminem wygaśnięcia umowy, Miejska Arena Kultury i Sportu ogłosiła konkurs na dzierżawcę nazwy. W finale, w wyniku selekcji ofert, znalazły się dwie firmy, w tym Atlas, z którymi przedstawiciele miejskiej spółki prowadzili negocjacje.

Nowa umowa, podpisana 29 września, wygaśnie z końcem grudnia 2019 roku. Kwota sponsoringu jest objęta klauzulą tajności, jest jednak wyższa od poprzedniej, którą łódzka firma przekazywała w ramach dzierżawy nazwy obiektu.

- Nieskromnie powiem, że Atlas Arena to najlepsza hala sportowo widowiskowa w Polsce – mówi Krzysztof Maciaszczyk, Prezes Miejskiej Areny Kultury i Sportu. – Tu odbywają się najlepsze koncerty, tu są najlepsi kibice i tu przeżywamy największe sportowe uniesienia. To właśnie w Atlas Arenie nasza drużyna siatkarzy rozpoczęła swój marsz po złoto pokonując w dwa dni Mistrzów Świata i  Mistrzów Olimpijskich. Nazwa Atlas Arena na stałe wpisała się w pamięć fanów muzyki i kibiców sportowych. Co najważniejsze została przez nich zaakceptowana i weszła do powszechnego użycia. A to nie zawsze się udaje.

Atlas Arena to jeden z najbardziej charakterystycznych obiektów w naszym mieście, ale także jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce pod kątem imprez sportowych, rozrywkowych i kulturalnych – mówi Jacek Michalak, wiceprezes ds. rozwoju Grupy Atlas. – Cieszymy się, że nasza oferta okazała się najlepsza i wygrała konkurs. Już za kilka dni odbędzie się w Atlas Arenie kolejna edycja sponsorowanego przez nas Międzynarodowego Festiwal Komiksu i Gier.

To sytuacja korzystna dla obu stron. Byliśmy zadowoleni z dotychczasowej współpracy i cieszymy się z jej przedłużenia, zwłaszcza, że kwota która wpłynie z tytułu tej umowy jest wyższa od poprzedniej – dodaje Prezes Maciaszczyk.

W Atlas Arenie w ciągu 5 lat, odbyło się ponad 300 wydarzeń, w tym 95 koncertów i imprez muzycznych, 151 wydarzeń sportowych oraz 58 innych imprez kulturalnych i targowych. Przez ten okres łódzką halę odwiedziło ponad 2.270.000 gości z Polski i zagranicy.

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA