REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Manuel Aires Mateus gościem specjalnym Cersaie 2016

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 16 maj 2016 09:27
Manuel Aires Mateus gościem specjalnym Cersaie 2016
fot. Aires Mateus

Manuel Aires Mateus, współzałożyciel lizbońskiego studia projektowego Aires Mateus będzie gościem honorowym konferencji "Architektura Aires Mateus", która odbędzie się 28 września podczas Cersaie 2016.

REKLAMA

Portugalski architekt omówi swoje projekty - wspólnie z historykiem architektury Francesco Dal Co.

Manuel Aires Mateus uważa, że ​​architektura, w przeciwieństwie do mody jest sztuką, która charakteryzuje się trwałością.  Według niego pomysł trwa dłużej niż jego fizyczna manifestacja. 

Wśród jego najważniejszych projektów są: w siedziba EDP w Lizbonie,  szkoła w Vila Nova da Barquinha, nowy kompleks muzealny w Lozannie, Centrum Sztuki w Sines, instalacja na Biennale w Wenecji w 2012 roku oraz liczne domy w całej Portugalii.

Manuel Aires Mateus urodził się w Lizbonie w 1963 roku. Ukończył studia na Wydziale Architektury Universidade de Lisboa w Técnica w 1986 roku. Potem, w 1988 roku rozpoczął współpracę z architektem Gonçalo Byrne, następnie w również w tymże roku założył wspólnie z bratem Francisco pracownię projektową. Bracia Aires Mateus zdobyli międzynarodową sławę, zostają zapraszani w charakterze prelegentów na konferencje i seminaria, a także nauczają na kilku międzynarodowych uniwersytetach, w tym Graduate School of Design na Uniwersytecie Harvarda oraz w Accademia di Architettura w Mendrisio.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA