Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Mapei wybrało Barcin

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 11 maj 2013 11:58
Mapei wybrało Barcin
Oficjalne otwarcie fabryki Mapei (10 maja 2013 r.) w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim. / fot. Mapei
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin
Mapei wybrało Barcin

Nowy zakład produkcyjny firmy Mapei powstał w Barcinie w województwie kujawsko-pomorskim. Jego moc produkcyjna to 150 tys. ton produktów proszkowych rocznie.

REKLAMA

Otwarcia zakładu w dniu 10 maja dokonali właściciele Mapei - Giorgio Squinzi, CEO Grupy oraz Veronica Squinzi, dyrektor ds. międzynarodowego rozwoju grupy oraz członek zarządu polskiego oddziału firmy. Towarzyszyli im Artur Ołubek, dyrektor generalny Mapei Polska oraz przedstawiciele lokalnych władz.

Fabryka jest ulokowana na działce o powierzchni 48 tys. m2 w Barcinie, w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Zakład zajmuje powierzchnię 9,7 tys m2 – pozostała część będzie wykorzystana w razie potrzeby zwiększenia mocy produkcyjnych. W barcińskim zakładzie produkowane są wyroby proszkowe, m.in. kleje do montażu płytek, kleje do ociepleń, masy samopoziomujące, zaprawy naprawcze i mineralne zaprawy hydroizolacyjne. Lokalizacja w sercu województwa kujawsko-pomorskiego została wybrana m.in. z myślą o obsłudze Polski północnej oraz państw nadbałtyckich. Budowa zakładu kosztowała ok. 50 mln zł, a pieniądze na inwestycję pochodziły całkowicie z zysków, jakie przyniósł Mapei polski rynek. - Naszą zasadą jest reinwestowanie zysków w kraju produkcji – podkreślała Veronica Squinzi. - Polska od lat jest dla Grupy Mapei ekstremalnie ważnym rynkiem – nie tylko ze względu na wielkość i potencjał wzrostu, lecz również z uwagi na otwartość na zaawansowane technologie i produkty wysokiej jakości.

Po oficjalnym otwarciu zakładu goście mieli okazję zwiedzenia fabryki oraz poznania zasad działania i organizacji pracy – w laboratoriach, centrum kontroli, na hali produkcyjnej i magazynie. Obecnie w fabryce pracuje ponad 30 osób (wielkość zatrudnienia będzie dostosowywana do potrzeb produkcyjnych). Zaprezentowano też dwa nowocześnie wyposażone samochody szkoleniowe oraz dwa mobilne laboratoria betonu.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA