REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Modernizacja toalet w Spodku - spotkanie na którym poznamy zwycięzców konkursu

  • Autor: Redakcja Ryneklazienek.pl
  • 13 paź 2017 12:52
Modernizacja toalet w Spodku - spotkanie na którym poznamy zwycięzców konkursu
Fot. PTWP

16 października zostaną ogłoszone wyniki konkursu na projekt modernizacji toalet w kultowym katowickim Spodku. Zapraszamy do udziału w spotkaniu!

REKLAMA

Jak będą wyglądać nowe toalety w katowickim Spodku? Która z pracowni architektonicznych zaproponowała najlepszy projekt? Na kiedy zaplanowano jego realizację? 16 października 2017 o godz. 14.00 zostanie rozstrzygnięty konkurs architektoniczny na przebudowę toalet w Spodku.

Ogłoszenie wyników ma charakter otwarty, każdy może wziąć udział w spotkaniu, ale obowiązuje rejestracja. ZAREJESTRUJ SIĘ 

Zimą tego roku, podczas 4 Design Days, na antresoli Spodka zapoczątkowano dyskusję o metamorfozie legendarnej hali, w tym – o modernizacji toalet. W czasie debaty „Spodek – jak zmodernizować ikonę modernizmu?” rozmawiano o tym, jakiego Spodka chcą mieszkańcy Katowic i jakich zmian wymaga legendarny obiekt. Ważną częścią spotkania było podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Grupą PTWP SA, PTWP Event Center i firmą Roca o współpracy przy konkursach architektonicznych na modernizację części wnętrz Spodka.

- Jesteśmy przekonani, że warto i należy dbać o jakość toalet w miejscach, w których spędzamy część swego życia. Tym bardziej, że w dalszym ciągu w naszym otoczeniu jest mnóstwo zaniedbanych miejsc tego typu. Celem projektu modernizacji jest unowocześnienie i uatrakcyjnienie Spodka, ze zwróceniem szczególnej uwagi na obszary, które wymagają tego najbardziej. Innowacyjne wyposażenie i przemyślany projekt mają za zadanie podnieść funkcjonalność obiektu, także dla osób niepełnosprawnych. Dlatego nie mogło nas zabraknąć w tym kultowym miejscu, prestiżowym i ważnym nie tylko dla mieszkańców Śląska. - mówiła w rozmowie z redakcją portalu Rynekłazienek.pl, Joanna Dec-Galuk, Dyrektor Marketingu Roca Polska.

Latem ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej przebudowy toalet w Spodku. Zainteresowane pracownie architektoniczne składały swoje projekty  do 18 września. Jesień przynosi rozstrzygnięcie konkursu.

W poniedziałek, 16 października 2017 r., o godzinie 14.00 podsumujemy konkurs, ogłosimy jego zwycięzcę i zaprezentujemy zgłoszone projekty, w tym zwycięską. W spotkaniu udział wezmą:

- Agnieszka Kaczmarska, prezes SARP Katowice;
- Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP;
- Marcin Stolarz, prezes PTWP Event Center;
- oraz pozostałe osoby zasiadające w Jury konkursu;
- a także architekci – autorzy prac konkursowych.

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA