Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nagroda red dot 2013 dla wyrobów łazienkowych

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 25 kwi 2013 16:03
Nagroda red dot 2013 dla wyrobów łazienkowych
Gala Red Dot 2013 w Aalto-Theater Essen w Niemczech. / fot. Red Dot Design Award

Duravit AG otrzymał nagrode red dot za wanny i toalety z nowych serii DuraStyle i Happy D.2. 

REKLAMA

Jury złożone z 37 ekspertów przyznało firmie renomowaną nagrodę „red dot” za wanny i toalety z nowych serii DuraStyle i Happy D.2. Do konkursu zgłoszono ponad 4662 produktów w 19 kategoriach. Tylko najlepsze wzornictwo zrobiło wrażenie na ekspertach z jury.

- Dla firmy Duravit dobre wzornictwo to nie tylko estetyka, ale także łatwość korzystania z produktu. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że niezależne jury złożone z ekspertów doceniło i potwierdziło jakość wzornictwa naszych produktów, które spełniają wymagające kryteria – mówi prof. Frank Richter, przewodniczący zarządu Duravit AG.

Zgłaszając DuraStyle i Happy D.2 do konkursu, firma Duravit AG postanowiła zaproponować dwie odmienne koncepcje wzornicze w rywalizacji o nagrodę: interdyscyplinarna współpraca między architektami, projektantami wnętrz i producentem zaowocowała powstaniem DuraStyle, czyli kompleksowej serii łazienkowej do zastosowania w budynkach mieszkalnych i komercyjnych. Wzornictwo DuraStyle charakteryzuje więc zamierzona powściągliwość przy jednoczesnej różnorodności asortymentu.

Seria Happy D.2 wyróżnia się natomiast miękkimi formami nawiązującymi do udanej i kultowej kolekcji Happy D. Wyrazisty charakter serii zinterpretowano na nowo, z większą przejrzystością formy i finezją. W Happy D.2 na uwagę zasługują także praktyczne walory użytkowe i ciekawe rozwiązania techniczne.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA