REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Najważniejsze wydarzenia - zobacz podsumowanie tygodnia [20-26.06.2016]

  • Autor: AK
  • 27 cze 2016 10:12
Najważniejsze wydarzenia - zobacz podsumowanie tygodnia [20-26.06.2016]
fot. Shutterstock

Jeśli nie mieliście czasu śledzić wydarzeń i naszego portalu w minionym tygodniu, to nic straconego. Oto zestawienie najważniejszych wiadomości oraz najchętniej czytanych tekstów w minionym tygodniu.

REKLAMA

Studio Dobrych Rozwiązań w Warszawie - inspiracje do łazienki i salonu [fotorelacja]
Pierwsza w tym roku warszawska edycja Studia Dobrych Rozwiązań za nami! Do Stolicy przyjechaliśmy tym razem z odrobinę innym programem niż dotąd – skupiliśmy się na rozwiązaniach do strefy dziennej oraz do łazienki. Naszym gościem specjalnym była Dominika J. Rostocka.

Białostocki salon Akcess zaprosił architektów na spotkanie
20 czerwca w białostockim salonie Akcess odbyła się kolejna odsłona tegorocznego Tubądzin Design Days. Białystok to kolejny punkt na mapie trzeciej edycji TDD.

Toaleta pod wzgórzem - Płock ma już swój projekt toalety!
22 czerwca poznaliśmy laureatów 18. edycji konkursu Koło na projekt łazienki. Przed uczestnikami stanęło zadanie stworzenia koncepcji toalety publicznej przy Al. Roguckiego w Płocku. Zwyciężył projekt autorstwa dwójki poznańskich, młodych projektantów - Stanisława Łakińskiego i Łukasza Spychaja.

Odpłynąć w łazience - niezwykła strefa kąpielowa na jachcie
Nowoczesna bryła, miękkie krzywizny, szeroki pokład i dużo światła uzyskanego dzięki wykorzystaniu licznych świetlików – tak w skrócie można opisać jacht Sanlorenzo SL96.

Nie jest możliwe funkcjonowanie firmy bez badań rynku
O znaczeniu w budowaniu pozycji rynkowej firmy badań i analiz rynku mówi Marcelin Matusiak, Industrial Team Manager w firmie GfK.

6 pomysłów na eko-ogrzewanie w łazience
O tym, czy ogrzewanie zastosowane w łazience jest ekologiczne, decyduje wiele czynników. Od procesów produkcji, przez prawidłowy montaż po prawidłowe użytkowanie systemów sterujących. Poprosiliśmy producentów o podpowiedź - jakie rozwiązania z ich oferty uczynią łazienką Waszych klientów "bardziej zieloną".

Od 1 lipca będą zmiany w raportowaniu dla fiskusa
1 lipca będzie istotną datą dla polskiego systemu podatkowego. Od tego dnia duże podmioty gospodarcze będą miały obowiązek przekazywania, na żądanie organów podatkowych, najważniejszych ksiąg podatkowych oraz dowodów księgowych w formie Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK).

CIT dla małych przedsiębiorców będzie mniejszy
Rząd przyjął projekt ustawy o obniżeniu podatku CIT dla małych przedsiębiorców - z 19 proc. do 15 proc. - poinformowała po wtorkowym posiedzeniu Rady Ministrów premier Beata Szydło.

Franke kontynuuje rynkową ekspansję
Grupa Franke ostatnio aktywnie działa na rynku wyposażenia łazienek. W marcu nabyła 25% udziałów Duravitu, a z końcem maja stała się właścicielem ponad połowy udziałów marki Mamoli - włoskiego producenta armatury.

Gala wręczenia nagród Red Dot już wkrótce. Kto z polski odbierze nagrody?
4 lipca 2016 r. odbędzie się uroczysta gala przyznania nagród Red Dot Award: Product Design 2016. To dobra okazja by przypomnieć tegorocznych laureatów z naszego kraju. Tym bardziej, że są wśród nich reprezentanci branży.

Waldemar Piotrowski pozostaje prezesem Ceramiki Nowa Gala
Zarząd Ceramika Nowa Gala S.A. podaje do wiadomości, iż 22 czerwca 2016 roku walne zgromadzenie spółki powołało radę nadzorczą emitenta na kolejną kadencję. Ustalono też skład zarządu na nową kadencję.

Zarząd Ferro powołany na nową kadencję. Aneta Raczek pozostaje prezesem
Rada Nadzorcza Ferro na posiedzeniu w dniu 20 czerwca 2016 r. ustaliła, że Zarząd kolejnej kadencji będzie liczył trzech członków.

Jak i za ile Polacy remontują mieszkania? [2016 r.]
Jak pokazują wyniki badań Polacy z reguły chcą przeprowadzić prace na powierzchni większej niż 41 mkw, w wielu pomieszczeniach (w większości przypadków w co najmniej czterech) i zakończyć je najszybciej, jak to będzie możliwe (niemal 50%). Koszt remontu przeciętnego mieszkania może wynieść, w zależności od użytych materiałów i wysokości robocizny, od 28 do 48 tys. zł.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA