Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa edycja Konkursu Sanitec Koło - zaprojektuj toaletę dla Gdyni

  • Autor: Redakcja Magazynu Łazienka
  • 04 kwi 2014 10:12
Nowa edycja Konkursu Sanitec Koło - zaprojektuj toaletę dla Gdyni
Fot. materiały prasowe

Sanitec Koło oraz włądze miasta Gdynia zapraszają architektów do udziału w XVI edycji konkursu na projekt toalety publicznej. Projekty można zgłaszać do 13 maja.

REKLAMA

Tematem XVI konkursu, jest projekt koncepcyjny toalety publicznej przy Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni.  Konkursowa toaleta zlokalizowana jest przy jednym z głównych szlaków spacerowych Miasta, który sąsiaduje z morskim brzegiem. Stąd, można podziwiać „Kępę Redłowską” lub idąc w przeciwnym kierunku odległy widok na Marinę oraz zabudowania Szkoły Morskiej przy Skwerze Kościuszki. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się las, plac rekreacyjny, jest wytyczona ścieżka rowerowa oraz parking.

Organizatorzy oczekują od projektantów uwzględnienia nadmorskiego charakteru miejsca oraz stworzenie obiektu, którego forma będzie harmonijnie komponować się z otoczeniem. Toaleta oprócz części dla pań i panów będzie przystosowana również dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi wymagającymi czynności pielęgnacyjnych. Koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu ma szansę realizacji.

Wyniki konkursu będą znane 23.06.2014 r.

Co oceni jury?

Jury będzie brało pod uwagę walory architektoniczne, umiejętność wpisania w kontekst otoczenia, funkcjonalność i nowatorstwo projektu oraz rozwiązania proekologiczne, energooszczędne.

Projekty konkursowe oceni jury w składzie:

- prof. Ewa Kuryłowicz - Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz & Associates;

- Michał Guć - Wiceprezydent Miasta Gdyni;

- Janusz Kaniewski – Kaniewski Design;

- Zbigniew Reszka – ARCH – DECO, Gdynia;

- Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Sanitec KOŁO.

 

Laureaci konkursu zdobędą nagrody i wynagrodzenie o łącznej wartości 40 000 zł:

Grand Prix – „Łazienka KOŁO 2014” – 20 000 zł

1 wyróżnienie I stopnia – 8 000 zł

1 wyróżnienie II stopnia – 4 000 zł

3 wyróżnienia III stopnia – 2 000 zł

1 wyróżnienie w konkursie internetowym – 2 000 zł

 

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs ma charakter otwarty, mogą brać w nim udział indywidualni uczestnicy i zespoły projektowe.

Termin wstawiania projektów na internetową stronę konkursu upływa 13.05.2014 r., a wyniki poznamy 23.06.2014 r. W dniach 01-10 czerwca 2014 odbędzie się głosowanie internautów, którzy przyznają swoją wyróżnienie.

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.com.pl.

Konkurs organizowany jest przez Miasto Gdynia oraz Sanitec Koło - producenta wyrobów wyposażenia łazienek. Patronem medialnym wydarzenia jest magazyn "Łazienka",  "Świat Łazienek i Kuchni" oraz portal Lazienka.pl.

Konkurs Sanitec Koło - z tradycjami

Konkurs Sanitec KOŁO na projekt koncepcyjny toalety publicznej to rozpoznawalna i ciesząca się dużym uznaniem inicjatywa społeczna firmy. Wcześniej tematy konkursu związane były m.in. z miejscami o szczególnym potencjale turystycznym lub krajobrazowym, m.in.: Kazimierz Dolny, Tatrzański Park Narodowy czy teren nad Wisłą w Warszawie. W roku 2012 oddano do użytku toaletę w Kazimierzu Dolnym. Obiekt został wybudowany na podstawie najlepszego projektu konkursowego z 2007 roku. Toaleta nad Wisłą w Warszawie, która zdobyła Grand Prix 2010 jest już zrealizowana i zostanie oddany do użytku wiosną br.

Gdynia - miasto innowacji

Gdynia to miasto, które stawia na innowacje i dobrze zaprojektowaną przestrzeń publiczną. W tę filozofię wpisuje się działalność PPNT Gdynia oraz funkcjonujące w nim Centrum Designu Gdynia – powołane w 2011 roku na rzecz kompleksowego wsparcia rozwoju i promocji sektorów kreatywnych w mieście, na Pomorzu i w regionie Morza Bałtyckiego. Jednym z ważniejszych projektów realizowanych dla wsparcia sektora jest festiwal Gdynia Design Days. Poprzez działalność Centrum Designu Gdynia miasto realizuje liczne projekty dedykowane przestrzeni publicznej, architekturze i wzornictwu przemysłowemu służące poprawie jakości życia mieszkańców.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA