Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Danfoss, otwarcie fabryki 2008

Danfoss otworzył w Grodzisku Mazowieckim nowy zakład produkcyjny. Oficjalne otwarcie odbyło się 27 sierpnia br. 

REKLAMA

Inwestycja stanie się docelowo największą fabryką pomp ciepła w Polsce. Ponadto w zakładzie produkowane będą elektryczne kable i maty grzejne marki Devi.

Nowy zakład produkcyjny, o powierzchni 6500 m2  oferuje blisko 150 miejsc pracy. Koszt inwestycji wyniósł ok. 40 mln zł. Docelowo, w ramach działalności na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Danfoss zobowiązał się do zainwestowania kolejnych co najmniej 65 mln zł oraz utworzenia 250 nowych miejsc pracy. Większość produkcji nowego zakładu przeznaczona będzie na rynki zagraniczne. Ukończona inwestycja będzie docelowo największym zakładem produkującym pompy ciepła w Polsce i będzie w stanie produkować rocznie ok. 30 tys. pomp ciepła typu solanka/woda w zakresie mocy od 4 do 16 kW. W nowej fabryce produkowane będą również elementy ogrzewania elektrycznego Devi (maty i kable grzejne do ogrzewania podłogowego, kable grzejne do ogrzewania przeciwoblodzeniowego nawierzchni gruntowych i dachowych oraz kable grzejne do ochrony rurociągów przed zamarzaniem). 

- Danfoss, projektując swoje urządzenia i rozwiązania, kładzie duży nacisk na aspekty związane z energooszczędnością i dbałością o środowisko naturalne. Dobrą ilustracją tego jest fakt, że 20 milionów termostatów, które wyprodukowaliśmy i sprzedaliśmy w Polsce likwiduje emisję CO₂, która jest 15 razy większa od rocznej emisji CO₂ wynikającej ze zużycia energii przez całą grupę Danfoss. Kolejnym przykładem są pompy ciepła, które pozwalają zmniejszyć emisję CO₂ o 50%, co w przypadku domu o powierzchni 150 m² zmniejsza emisję CO₂ o 2,9 tony rocznie. Najważniejsze jest, że działania proekologiczne nie są wynikiem presji rynku, a naszym świadomym wyborem. Jako firma działająca na rynku międzynarodowym czujemy się współodpowiedzialni za środowisko naturalne. Wszystkie nasze oddziały posiadają certyfikat ISO 14001, który stanowi gwarancję przestrzegania przez nas wszelkich norm ekologicznych – przekonuje Niels Damgaard Hansen, prezes firmy Danfoss.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA