Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowa Gala stawia na rozwój

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 27 maj 2014 09:23
Nowa Gala stawia na rozwój
fot. Shutterstock
Nowa Gala stawia na rozwój

Nowa Gala odrobiła straty i odnotowała wzrost dochodu netto w I kwartale br., który był o ok. 2,7 mln zł większy w porównaniu do analogicznego kwartału w 2013 r. Jednocześnie zauważalny niewielki jest spadek przychodów z tytułu sprzedaży eksportowej w firmie.

REKLAMA

Zgodnie z raportem pt. „Skonsolidowane śródroczne sprawozdanie grupy kapitałowej Ceramika Nowa Gala SA za okres od 1 stycznia 2014 roku do 31 marca 2014 roku”, opublikowanym 15 maja br. przychód ze sprzedaży Nowej Gali w I kwartale 2014 wyniosły ponad 41 mln zł (o ok. 1,7 mln zł mniej, niż w I kwartale 2013 r.). Spółka wykazała też mniejsze o ok. 2,3 mln zł przychody ze sprzedaży eksportowej I kwartale 2014 r., w porównaniu z analogicznym kwartałem ub. r.

Mimo mniejszych przychodów w 2014 r. firma odnotowała nieznaczny wzrost dochodu netto w I kwartale br., wynoszący 939 tys. zł.  Przyczyny dodatniego bilansu dochodu netto można upatrywać w zwiększonych wpływach z tytułu zaciągniętych kredytów i pożyczek  (ponad 13 mln zł) oraz rozpoczęciu realizowania „Założeń nowej strategii rozwoju grupy Ceramiki Nowej Gali na lata 2014-2016”.

Zgodnie z jej założeniami Spółka chce osiągnąć rozwój sprzedaży w tempie 5% w okresie 2 lat. Ponadto firma Nowa Gala dąży do poprawienia marży EBITDA (w rachunkowości zysk przedsiębiorstwaprzed potrąceniem odsetek od zaciągniętych kredytów, podatków oraz amortyzacji) do końca 2016 r. o 7 p.p. do poziomu około 17%. Zrealizuje to poprzez zwiększenie mocy produkcyjnej o 4-5 p.p. poprawy marży oraz inwestycje w nowe technologie (formatowanie płytek nieszkodliwych i druk cyfrowy), co ma zwiększyć marżę o ok. 1-2 p.p. Ponadto, spółka chce osiągnąć większą dynamikę sprzedaży dzięki uproszczeniu oferty, konsolidację zakupów oraz redukcję zatrudnienia, co powinno wygenerować poprawę marży nawet o 3 p.p.

(źródło: Nowa Gala)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA