REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Nowe Miasteczko Płytek podczas Cersaie 2015

  • Autor: oprac. Natalia Popławska
  • 29 lip 2015 08:49
Nowe Miasteczko Płytek podczas Cersaie 2015

Wkrótce, w samym sercu Centrum Wystawowego, odbędzie się czwarta edycja miasteczka płytek ceramicznych Cersaie. Wydarzenie będzie okazją do odwiedzenia stoisk firm oferujących płytki oraz do obejrzenia prac młodych glazurników z prowincji Bolzano.

REKLAMA

W tym roku miasteczko płytek ceramicznych zmienia lokalizację. Będzie można je znaleźć przy głównym wejściu Centrum Wystawowego. Wydarzenie zgromadzi środowisko związane z płytkami ceramicznymi targów Cersaie. Z roku na rok wzrasta także liczba odwiedzających.

Miasteczko płytek ceramicznych będzie dzielić się na trzy części. Duży obszar na terenie miasteczka zajmie Assoposa (Włoskie Stowarzyszenie Glazurników), która zaprezentuje, jak zainstalować płytki większego rozmiaru oraz cieńsze, wykorzystywane do wnętrz i powierzchni zewnętrznych. W ramach wydarzenia odbędą się liczne pokazy, które będą otwarte dla wszystkich odwiedzających miasteczko.

Szansa dla praktykantów

Po ubiegłorocznym sukcesie swoje prace po raz kolejny zaprezentują uczniowie wakacyjnej szkoły Silandro (Bolzano), którzy będą współpracować z Ivh.apa Confartigianato Imprese of Bolzano. Jedenastu praktykantów i ich nauczyciele przeprowadzą kompleksowe prace charakteryzujące się wysokim oraz skrupulatnym poziomem wykonania. Szkoła w Silandro jest jedyną włoską szkołą biorącą udział w mistrzostwach świata Worldskills 2015, które odbędą się w sierpniu w São Paulo. Jedną z konkurencji będzie właśnie układanie płytek ceramicznych.

Kolejną część powierzchni wystawowej również zajmą płytki marki Assoposa. Zostaną między innymi zademonstrowane ich możliwości adaptacyjne w zakresie budownictwa oraz architektury.

Spotkanie branży płytek ceramicznych

Cersaie 2015 będzie także gospodarzem spotkania europejskich producentów, detalistów i glazurników. Po raz pierwszy będą oni dyskutować o krótkoterminowych oraz długoterminowych perspektywach rynkowych i szkoleniach technicznych dla profesjonalistów. Poruszone zostaną również kwestie dotyczące międzynarodowych standardów zarządzania produktami i metodami instalacyjnymi.

W spotkaniu wezmą udział reprezentanci CET (Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Płytek Ceramicznych), EUF (Europejskiego Stowarzyszenia Utrwalaczy Płytek Ceramicznych), a także inne towarzystwa dystrybutorskie i detaliczne z różnych krajów.

Tegoroczne targi Cersaie odbędą się w dniach 28 września-2 października.

 

 

 

 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA