Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Thorsten Klapproth - od 1 października nowy CEO Hansgrohe SE.

Thorsten Klapproth objął funkcję prezesa zarządu Hansgrohe SE w Niemczech. Od 1 października zastąpił on na tym stanowisku Siegfrieda Gänßlena.

REKLAMA

Thorsten Klapproth objął funkcję prezesa zarządu Hansgrohe SE w Niemczech. Od 1 października zastąpił on na tym stanowisku Siegfrieda Gänßlena, który prezesował firmie przez ponad 6 lat.

- Zapraszając Thorstena Klapprotha do współpracy, zdobyliśmy wysoce wykfalifikowanego CEO, człowieka z długą i bogatą praktyką w prowadzeniu oraz rozwoju międzynarodowych spółek. Będzie on wykorzystywał swoje doświadczenie dla dobra Hansgrohe SE i pracowników firmy, oraz kontynuował umacnianie się pozycji Hansgrohe na rynkach światowych – powiedział Klaus Grohe, prezes rady nadzorczej Hansgrohe SE.

- Siegfried Gänßlen zasługuje na nasze wyjątkowe podziękowania. Jego wizja, zdolności, pasja i zaangażowanie w Hansgrohe miały ogromny wpływ na obecną pozycję naszej firmy – dodał Klaus Grohe.

Thorsten Klapproth: Siemens – WMF – Hansgrohe

Thorsten Klapproth ma 52 lata. Po ukończeniu studiów z zakresu biznesu pracował jako manager w dziale sprzedaży i marketingu w Siemens AG, a później w Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH. Następnie objął stanowisko krajowego konsultanta zarządu i prowadził projekty z zakresu strategii, restrukturyzacji, optymalizacji i kultury korporacji w Siemens AG w Monachium oraz w Santa Clara w USA. W 1996 roku dołączył do Gaggenau Hausgeräte GmbH, gdzie w 1998 roku wybrany został na prezesa zarządu. Ostatecznie z sukcesem przeprowadził integrację firmy, znanej obecnie pod nazwą Bosch-Siemens Hausgeräte GmbH. Ostatnim zajmowanym stanowiskiem była funkcja CEO w Württembergische Metallwarenfabrik (WMF).

- W ostatnich latach Hansgrohe umacniało swoją pozycję stając się jednym z wiodących na świecie producentów wyposażenia sanitarnego. Cieszę się, że będę współpracował z tak wysoce zmotywowanym zespołem nad kontynuacją sukcesów firmy – powiedział Thorsten Klapproth, nowy CEO Hansgrohe SE. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA