Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oferta Geberitu dotycząca kupna Sanitecu przedstawiona do publicznej wiadomości

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 19 lis 2014 11:35
Oferta Geberitu dotycząca kupna Sanitecu przedstawiona do publicznej wiadomości
Główna siedziba Geberitu w Rapperswill-Jona / fot. Geberit

17 listopada Geberit przedstawił do publicznej wiadomości dokument zawierający ofertę kupna akcji Sanitecu. Na 22 grudnia planowane jest zakończenie okresu akceptacji oferty.

REKLAMA

W dniu 14 października Geberit ogłosił chęć kupna udziałów szwedzkiej korporacji Sanitec (której częścią jest m.in. Sanitec Koło). Miesiąc później, 17 listopada Geberit upublicznił oficjalny dokument oferty, który został zatwierdzony i zarejestrowany przez szwedzki Urząd Nadzoru Finansowego (Finansinspektionen).

Dokument można znaleźć na stronie internetowej Geberitu oraz będzie on dostępny na stronie szwedzkiego Urzędu Nadzoru Finansowego. Na stronie Geberitu znajduje się również formularz akceptacji oferty.

Kopia dokumentu ofertowego i zadrukowany formularz akceptacji zostały wysłane do wszystkich zarejestrowanych akcjonariuszy Sanitecu w dniu 17 listopada 2014 (z wyłączeniem akcjonariuszy z Australii,Kanady,Hong Kongu,Japonii, Nowej Zelandii, RPA - gdzie zabrania tego prawo).

Okres akceptacji oferty rozpoczyna się w dniu 17 listopada 2014 roku, a kończy w dniu 22 grudnia 2014. Rozliczenie powinno rozpocząć się w dniu lub około 07 stycznia 2015.
Geberit zastrzega sobie prawo do przedłużenia okresu akceptacji oferty, jak również do odroczenia terminu rozliczenia.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA