Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oras nagrodzony za proekologiczność

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 14 paź 2013 15:26
Oras nagrodzony za proekologiczność

Spółka Oras za ekodziałania kierowane do pracowników i społeczności lokalnych otrzymała nagrodę w tegorocznej edycji konkursu Ekobiuro 2013. Jest jedną z trzech nagrodzonych firm.

REKLAMA

Od lat dbamy o poprawę świadomości naszych pracowników i społeczności lokalnych w zakresie poszanowania środowiska. Realizujemy szereg działań, i właśnie za te akcje doceniono nas w tegorocznej edycji konkursu Ekobiuro – informuje Ewa Rymarczyk, specjalista ds. ochrony środowiska w firmie Oras.

 
Tegoroczny konkurs Ekobiuro był już czwartą edycją inicjatywy organizowanej przez Fundację Aeris Futuro. Główne przesłanie to promocja postaw ekologicznych w miejscu pracy. W jury zasiedli eksperci z wielu dziedzin związanych ze zrównoważonym rozwojem, działaniami społecznymi i nauką. Zgłoszone do konkursu inicjatywy oceniano według kilku kryteriów: za efekt ekologiczny i społeczny, zaangażowanie dużej liczby uczestników, ale także za różnorodność i  innowacyjność podjętych działań. Znaczenie miał również dłuższy okres trwania podjętych działań ekologicznych oraz ich trwały efekt. W konkursie udział wzięło 20 firm, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych.

Długofalowe, stałe działania prowadzone przez firmę to m.in. organizacja konkursów i pikników  o tematyce ekologicznej dla pracowników i ich dzieci, regularna aktywność informacyjna – materiały związane ze środowiskiem pojawiają się w magazynie firmowym lub w specjalnie wydawanych ulotkach edukacyjnych. Cyklicznie organizowane są także wydarzenia specjalne, np. zbieranie zużytych baterii lub inicjatywy zachęcające, by do pracy przyjeżdżać rowerem – w ubiegłorocznej akcji „Pokaż rowerowi, gdzie pracujesz” udział wzięła prawie jedna czwarta pracowników.

Firma organizuje dla pracowników także wewnętrzne szkolenia związane z segregacją odpadów. O standardy w zakresie poszanowania środowiska firma dba także w obszarze produkcji.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA