Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Oras przejmuje niemiecką Hansę

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 17 wrz 2013 08:38
Oras przejmuje niemiecką Hansę

Fundusz IK2007 Fund firmy IK Investment Partners („IK”) zgodził się sprzedać firmę Hansa Metallwerke AG („Hansa”), jednego z przodujących dostawców armatury sanitarnej Grupie Oras, liderowi branży w Europie Północnej. Transakcja sfinalizowana została z końcem września 2013 roku.

REKLAMA

Połączenie firm Oras i Hansa doprowadziło do powstania nowej Grupy Oras (łączne obroty 260 milionów euro), która jest europejskim liderem z potencjałem na dalszy międzynarodowy rozwój. Po zakończeniu transakcji obie marki, Oras i Hansa, będą rozwijane.

Pekka Kuusniemi, prezes i dyrektor generalny Grupy Oras, opisuje przejęcie jako odważne wkroczenie na rynek niemiecki i Europy kontynentalnej.

- Kraje skandynawskie stanowią nasz rodzimy rynek, na którym nasza pozycja jest silna. Od pewnego czasu szukaliśmy odpowiedniego sposobu rozszerzenia działalności na Europę kontynentalną. Sam rynek niemiecki jest dziesięć razy większy niż fiński i stanowi około 20% całego rynku europejskiego. Razem, jako nowa firma, dwukrotnie większa niż Oras obecnie oraz posiadająca znacznie silniejszą pozycję na rynku jesteśmy dobrze przygotowani na wzrost sprzedaży. Marka Hansa ma mocną pozycję na rynku, jest znana z jakości swoich produktów i szanowana w całej Europie kontynentalnej. Oras i Hansa idealnie uzupełniają się pod względem geograficznym. Połączenie z marką Hansa znacznie poprawia nasze perspektywy na przyszłość. Jednocześnie jesteśmy świadomi czekającej nas wytężonej pracy, związanej z integracją dwóch firm takiej samej wielkości i utworzeniem jednej budującej wartość jednostki - mówi prezes Kuusniemi.

Christopher Marshall, dyrektor generalny Grupy Hansa, również jest zwolennikiem transakcji.

- Zaangażowanie IK w długoterminowy sukces marki Hansa jest oczywisty i korzystnie wpłynie na zorientowaną na rodzinę kulturę firmy Oras. Łączymy dwie uzupełniające się i będące w dobrej kondycji firmy nastawione na rozwój. Obie firmy wytwarzają produkty wysokiej jakości, zatrudniają kompetentnych pracowników, mają silną pozycję na odpowiednich rynkach, a ich marki cieszą się uznaniem. Możemy wiele się od siebie nauczyć i odnaleźć uzupełniające składniki związane ze sprzedażą, działalnością i gamą produktów. Połączenie naszych mocnych stron umożliwi nam osiągnięcie na rynku takiej pozycji, której żadna z firm nie mogłaby osiągnąć samodzielnie - stwierdza Marshall.

- Sprzedaż firmy Hansa oznacza całkowite przekazanie przez OK Grupy Hansa dwóm silnym partnerom strategicznym – Oras (HANSA) i Franke (KWC). Cieszymy się, że udało nam się pomyślnie zrestrukturyzować firmę Hansa oraz poprawić jej konkurencyjność i rentowność. Wspólnie Hansa i Oras będą silnym liderem ogólnoeuropejskiego rynku, który jest w stanie kontynuować rozwój na rynkach międzynarodowych i osiągnąć nowy poziom. Chcemy podziękować Zarządowi i Pracownikom firmy Hansa za ich pracę i profesjonalizm. Życzymy im wszystkiego najlepszego w przyszłości - dodaje Detlef Dinsel, partner zarządzający w IK. 


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA