Partner portalu:
REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Pięciu Polaków otrzyma Red Dot Award 2014

  • Autor: Redakcja magazynu Łazienka
  • 11 kwi 2014 12:02
Pięciu Polaków otrzyma Red Dot Award 2014
Lustro DOT projektu Katarzyny Okińczyc. Fot. Miior

W tym roku w kategorii Product Design prestiżowe wyróżnienia, zwane Oscarami Designu, otrzymało pięć polskich realizacji. Wśród nich są produkty łazienkowe.

REKLAMA

Nagrody Red Dot przyznawane są w Design Zentrum Nordrhein Westfalen w Essen od 1955 roku, a od blisko dziesięciu lat trafiają do rąk również polskich twórców. W tym roku wyróżniono m.in. Katarzynę Okińczyc, Piotra Kuchcińskiego, Rafała Dętkosia, Ergo Design oraz Emo Design. Czerwoną Kropką odznaczane są projekty, które wyznaczają trendy, stanowią inspirację i motywację do dalszego rozwoju w obrębie określonej dziedziny.

Gala wręczenia nagród odbędzie się 7 lipca w Aalto Theater w Essen.

Kogo z Polski nagrodzono w tym roku?

Wśród laureatów jest lustro DOT projektu Katarzyny Okińczyc. Minimalistyczne lustro łazienkowe wyprodukowała firma Meble 21 dla marki Miior. Wyposażono je w mechanizm Axio-Link, pozwalający na regulowanie odległości lustra od ściany, oświetlenie ledowe i dotykowy wyłącznik światła. Do tej pory lustro Dot było prezentowane m.in. na Łódź Design Festival w plebiscycie „must have”.

Rafał Dętkoś został nagrodzony za urządzeonie OXeN. To jednostka odzysku ciepła, którą wyprodukowała firma Flowair. Dzięki urządzeniu możemy wykorzystać pozyskaną z wentylacji najtańszą dostępną energię. System odzyskuje energię z powietrza usuwanego z pomieszczenia, znacząco tym samym wpływając na ograniczenie jej zużycia. Urządzenie to otrzymało wcześniej nagrodę Dobrego Wzoru 2013 w kategorii Praca, przyznawaną przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego oraz iF product design award.

Już po raz drugi nagrodzono reddotem Piotra Kuchcińskiego. Jego kolekcja Clapp składa się z inspirowanych wzornictwem lat 50. i 60. foteli i stolików.

Na liście znajduje się także zaprojektowana przez studio Emo Design dla marki Rosa lampa Drop. Działa ona w oparciu o system oświetleniowy Rosa Led. Anodowane aluminium, z którego lampa jest wykonana może być poddane stuprocentowemu recyklingowi. Produkt przeznaczony jest do oświetlania przestrzeni publicznych.

Grono uzupełnia K10 - kasa produkowana przez markę Elzab według projektu Ergo Design. Posiada pierwszy na polskim rynku w tego typu produktach panel dotykowy. 

(źródło: red-dot.org, designlive.pl, materiały prasowe)


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA