REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Plany polskich hurtowni - zdradza Związek SHI

  • Autor: Arkadiusz Kaczanowski
  • 21 kwi 2016 16:37
Plany polskich hurtowni - zdradza Związek SHI

I Konwencja Rynku Instalacyjnego była okazją by porozmawiać o sytuacji polskiego handlu i nakreślić plany polskich hurtowni instalacyjnych na najbliższe miesiące.

REKLAMA

Członkowie Związku SHI, producenci oraz przedstawiciele firm niezrzeszonych spotkali się 21 kwietnia podczas I Konwencji Rynku Instalacyjnego w Józefowie. Krzysztof Osipowicz, przewodniczący Związku opowiadał o planach SHI na najbliższy czas.

Związek będzie dążył do promowania i wdrożenia w branży instalacyjnej ustandaryzowanej wymiany informacji o produktach w postaci systemu ETIM. Tu przydatna ma być współpraca z polską instytucją wdrażającą ten system. 

Razem z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi Związek planuje uruchomienie pisma branżowego. Projekt jest jeszcze w fazie koncepcyjnej, ale z założenia ma być to organ prasowy SHI, a samo pismo byłoby dostępne bezpłatnie w blisko 700 hurtowniach, które należą do członków Związku. Profil magazynu jest jeszcze określany, ale możemy spodziewać się wydawnictwa informacyjno-edukacyjnego.

Związek SHI, o czym wspominali Przewodniczący Związku Krzysztof Osipowicz oraz Członek Zarządu Marek Kokot w rozmowie z magazynem “Łazienka”, stawia mocno na swoją obecność w europejskich strukturach. Chce aktywnie działać w projektach organizacji FEST, z którą utrzymuje współpracę. Oznacza to też aktywny lobbing branżowy w Parlamencie Europejskim.

Grupa członków SHI od dłuższego czasu pozostaje stała, ale Związek jest otwarty na nowe przyjęcia. Ważnym aspektem ma być również kooperacja z innymi stowarzyszeniami i związkami działającymi na rynku - w tym z tymi zrzeszająca i pracodawców.

- Mija rok odkąd zaczęliśmy działalność i patrząc na efekty tego, co udało się nam zdziałać, możemy być jedną z lepszych organizacji branżowych działających na rynku - ocenia Krzysztof Osipowicz.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA