REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podaruj co masz. Kup co możesz. Rusza akcja Design dla Zwierząt

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 05 gru 2016 11:50
Podaruj co masz. Kup co możesz. Rusza akcja Design dla Zwierząt
fot. Paweł Swinarski

Idea akcji Design jest prosta. Projektanci/firmy/designerzy przekazują DDZ swoje dary, które wystawiane są na aukcjach Allegro. Całkowity dochód ze sprzedanych przedmiotów przekazany zostanie na potrzeby Fundacji Zwierzochron.

REKLAMA

Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest dr Krystyna Łuczak-Surówka, historyk i krytyk designu, właścicielka 3 psów i 3 kotów. Większość z nich to zwierzęta adoptowane, które uratowała od bezdomności i dała kochający dom.

Kilka lat temu Krystyna Łuczak-Surówka postanowiła połączyć miłość do designu z miłością do zwierząt i przekuć je obie w dobro, jakim jest pomaganie. Tak powstała akcja Design dla zwierząt, która w 2016 roku prowadzona jest już po raz 6.

Akcja prowadzona jest dwuetapowo. Projektanci/firmy zajmujący się designem ofiarowują DDZ swoje prace/produkty, które następnie wystawiane są na aukcjach Allegro. Na aukcjach DDZ gościły meble, lampy, porcelana, szkło, przedmioty użytkowe/dekoracyjne, grafiki, plakaty, książki, przedmioty vintage, moda, biżuteria, zabawki, a nawet usługi (jak np. projekt wnętrza, logo, strony www) oraz fotografia. Każda aukcja Akcji DDZ jest spersonalizowana, przedmioty można przekazywać do 5 grudnia.

Aukcje na Allegro odbędą się w dniach 10-18 grudnia 2016.

Akcja DDZ to potrójny prezent:
1. design-dary od projektantów, firm, indywidualnych darczyńców
2. design, który możesz wylicytować w prezencie dla siebie lub bliskich przed świętami
3. prezenty dla zwierząt ze 100% dochodu z aukcji (karma, leczenie, wyposażenie klatek)
Ofiarodawcy i uczestnicy DDZ wszystkie niezbędne informacje znajdą na Facebooku.

W 2016 roku akcja pomaga Fundacji Zwierzochron. Fundacja działa na rzecz zwierząt w potrzebie – zarówno tych, które żyją w schroniskach, jak i tych, które są źle traktowane we własnych domach, a także ofiar porzuceń i wypadków. Niesie nie tylko realną pomoc, ale też edukuje, informuje, wspiera wolontariat na rzecz zwierząt, promuje idee adopcji i pomaga w znalezieniu domów i in.

REKLAMA

REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA