REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podatek od handlu detalicznego do poprawki

  • Autor: Anna Raducha-Romanowicz
  • 11 lut 2016 13:00
Podatek od handlu detalicznego do poprawki
fot. Shutterstock

Nie milkną dyskusje wokół nowego podatku od sprzedaży detalicznej. Zaproponowany w styczniu przez Ministerstwo Finansów projekt został gromko skrytykowany przez kupców, m.in. z Grupy PSB oraz ekspertów. Ministerstwo przygotowuje kolejny.

REKLAMA

Ministerstwo Finansów ma wziąć pod uwagę protesty kupców i wprowadzić zmiany do proponowanego w styczniu projektu ustawy o podatku od handlu.

Przypomnijmy, zakładała ona, że podatek będzie obowiązywał sieci handlowe oraz sprzedawców detalicznych po przekroczeniu przychodów 1,5 mln zł miesięcznie. Podstawowa miała wynieść 0,7% do poziomu 300 mln zł miesięcznie i 1,3% powyżej tej kwoty. Miała być również wprowadzona stawka od handlu w weekandy - 1,3% do kwoty 300 mln zł miesięcznie i 1,9% powyżej.

Nowy projekt, który ma zostać przedstawiony w lutym, ma opierać się na stawce liniowej z kwotą wolna od opodatkowania, mają również pojawić się zmiany dotyczące opodatkowania sklepów franczyzowych. Pod znakiem zapytania stanął też projekt specjalnej stawki za handel w weekandy.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA