REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podatek od handlu. Powróci kryterium powierzchni?

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 28 wrz 2016 13:06
Podatek od handlu. Powróci kryterium powierzchni?
fot. Shutterstock

Ministerstwo Finansów rozważa powrót do koncepcji powierzchni jako kryterium podatku od sprzedaży detalicznej. Przeciwko takiemu pomysłowi protestowały już w grudniu ubiegłego roku firmy handlowe oferujące wyposażenie łazienek.

REKLAMA

Po tym, jak Komisja Europejska zakwestionowała obecną ustawę o podatku od sprzedaży detalicznej, Ministerstwo Finansów poszukuje nowej koncepcji podatku. Rozważa możliwość powrotu do pomysłu opodatkowania uzależnionego oo powierzchni sklepu.
Więcej na ten temat TU

Przypomnijmy - w grudniu ubiegłego roku, gdy MF zaproponowało pierwszą wersję ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej, branża łazienkowa wyraziła swe zaniepokojenie. List otwarty w tej sprawie do Premier Rządu wystosowała Polska Grupa Ceramiczna, którą poparło ok. 80 firm z Polski.

PGC zwracała uwagę, że powierzchnią 250 mkw  (od której miał obowiązywać podatek)  i większą dysponują nie tylko zagraniczne sieci handlowe, ale także polskie sieci, często rodzinne, w tym salony łazienkowe. Powierzchnia ta, jak zwracano uwagę w liście, jest de facto wystawiennicza - nie handlowa.

Protestowali również przedsiębiorcy zrzeszeni w Grupie PSB.

Czy MF powróci do pierwotnego pomysłu kryterium powierzchni? Jest on rozważany jako jeden z możliwych.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA