REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podatek od sprzedaży detalicznej najprawdopodobniej w I kwartale

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 28 sty 2016 13:52
Podatek od sprzedaży detalicznej najprawdopodobniej w I kwartale
fot. Shutterstock

Minister finansów zapowiada, że prace nad ustawą o podatku od sprzedaży detalicznej mogą zostać zakończone w pierwszym kwartale bieżącego roku.

REKLAMA

Na konferencji prasowej, która odbyła się 27 stycznia, minister finansów Paweł Szałamacha zapowiedział, że nowy podatek od sprzedaży detalicznej może wejść w życie w drugiej połowie marca.

Projekt ustawy o podatku od sprzedaży detalicznej wraz z prośbą o procedowanie jej zgodnie z paragrafem 99. regulaminu pracy Rady Ministrów w trybie odrębnym minister finansów przekazał do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów 25 stycznia 2016 r.

Zgodnie z postanowieniami projektu podatek od sprzedaży detalicznej będzie podatkiem progresywnym ze stawkami:

- 0% do kwoty 1,5 mln przychodu miesięcznie (18 mln rocznie),

- 0,7% obciążającą przychód nieprzekraczający w danym miesiącu kwoty 300 mln złotych oraz stawką 1,3% od nadwyżki przychodu ponad 300 mln złotych w tym miesiącu,

- 1,9% od przychodów ze sprzedaży detalicznej prowadzonej w soboty, niedziele i inne dni ustawowe wolne od pracy (to ostatnie kryterium odnosić się będzie do tych sprzedawców detalicznych, którzy na mocy przepisów będą prowadzili sprzedaż w takie dni).

Nie będą natomiast opodatkowane przychody z tytułu sprzedaży leków i wyrobów medycznych refundowanych. Definicją towaru nie zostaną również objęte posiłki przygotowywane przez zbywcę, gaz ziemny, woda, ciepło systemowe oraz energia elektryczna.


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA