REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

Podatek od sprzedaży detalicznej zawieszony przez KE

  • Autor: Ryneklazienek.pl, arr
  • 21 wrz 2016 08:01
Podatek od sprzedaży detalicznej zawieszony przez KE
fot. Shutterstock

Komisja Europejska wydała nakaz zobowiązujący władze naszego kraju do zawieszenia stosowania podatku do czasu zakończenia jego analizy przez urzędników w Brukseli. Minister finansów potwierdził zawieszenie podatku i zapowiedział wprowadzenie nowego według innej formuły -  od 1 stycznia 2017 r.

REKLAMA

Według Brukseli podatek  faworyzuje mniejsze sklepy, co może być uznane za pomoc publiczną. "Komisja nie kwestionuje prawa Polski do decydowania o poziomie opodatkowania ani celów poszczególnych podatków i opłat. Jednakże system podatkowy powinien być zgodny z prawem Unii, w tym z zasadami pomocy państwa, i nie powinien faworyzować w sposób nieuzasadniony szczególnego rodzaju przedsiębiorstw, np. przedsiębiorstw o niższych przychodach" - wskazano w komunikacie KE.

Paweł Szałamacha, minister finansów potwierdził 20 września zawieszenie podatku od handlu w obecnej formie oraz zapowiedział przedstawienie projektu ustawy o podatku od handlu wielkopowierzchniowego według innej formuły  - poinformował we wtorek 20 września minister finansów Paweł Szałamacha.

Więcej na ten temat TUTAJ


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA