REKLAMA
×

Szukaj w serwisie

[Podsumowanie] Targi IMM 2018 zakończone!

  • Autor: Radosław Zieniewicz
  • 22 sty 2018 15:26
[Podsumowanie] Targi IMM 2018 zakończone!
Targi Imm Cologne 2018 odbyły się 15 stycznia br. i potrwały do 21 stycznia br. Tegoroczna edycja odnotowała nieznaczny wzrost liczby zwiedzających w porównaniu z edycją targów zorganizowanych w 2016 r.; pomimo nadejścia czwartkowego orkanu Friederike i związanych z tym trudności transportowych. Fot. Imm Cologne 2018

Targi Imm Cologne zakończyły się w niedzielę, 21 stycznia br., z bardzo pozytywnymi wynikami. W sumie na targi przybyło ok. 125 tys. zwiedzających, aby zasięgnąć najnowszych informacji o wnętrzarskich trendach w branży i nowościach na rynku. Nie zabrakło także łazienkowych akcentów na Imm Cologne.

REKLAMA

Targi Imm Cologne 2018 odbyły się 15 stycznia br. i potrwały do 21 stycznia br. Tegoroczna edycja  odnotowała nieznaczny wzrost liczby zwiedzających w porównaniu z edycją  targów zorganizowanych w 2016 r.; pomimo nadejścia czwartkowego orkanu Friederike i związanych z tym trudności transportowych.

Podczas targów zaprezentowano najnowsze trendy wnętrzarskie, wśród nich skupiono się na nowych tematach: oświetleniu, instalacjach i inteligentnym domu oraz łazienkach

Targi w liczbach

Impreza przyciągnęła największą liczbę odwiedzających z Europy i Azji, które stanowią nr 1 jako rynek eksportowy dla niemieckiego i europejskiego przemysłu meblarskiego.

-Imm Cologne jest doskonałą i bardzo skuteczną platformą dla międzynarodowego biznesu", powiedział Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse. - Każdego roku targi stanowią koło zamachowe niemieckiej branży meblarskiej i zapewniają dynamiczny rozwój sprzedaży na decydujących rynkach eksportowych na całym świecie.

Organizatorzy imprezy odnotowali duży wzrost udziału odwiedzających z zagranicy. Odsetek odwiedzających z zagranicy wzrósł do ok. 50% (2016 r. wyniósł 46%) w przeciągu 6 dni targowych. Jeżeli chodzi o gości z  Europy to wzrost liczby odwiedzających odnotowano w szczególności w: Hiszpanii (+31%), Belgii (+16%), Francji (+11%), Holandii (+1%) i Europie Wschodniej (+54%), przy szczególnie imponującym wzroście liczby  Rosjan (+69%).

Znaczne wzrosty odnotowano jeżeli chodzi o uczestników z Azji (+50%), ze szczególnie silnym wzrostem z Chin (+82%) i Japonii (+63%), a także z Bliskiego Wschodu (+15%), Australii/Oceanii (+51%), Ameryki Północnej (+12%) i Ameryki Środkowej (+21%).

Nowe tematy były hitem

Oprócz przestrzeni wystawowej "Das Haus", czyli symulacji domu urządzonego w tym roku przez projektantkę Lucie Koldovą, na odwiedzających czekały dodatkowe atrakcje targowe. W tej edycji organizatorzy skupili się na trendach w aranżacji wnętrz związanych z oświetleniem, umeblowaniem i wyposażeniem łazienki oraz inteligentnym domu.

To były tematy przewodnie tej edycji targów Imm, a szczególny nacisk położono na nie w specjalnie do tego przygotowanej sali koncepcyjnej "Pure Architects". Zgłębiając te tematy aranżacji, na przykładzie zaprojektowanych przez architektów "360-stopniowych" wnętrz, zaprezentowano w praktyce te trzy kluczowe kwestie (oświetlenie, łazienka, smart home), które w przyszłości będą odgrywały coraz większe znaczenie w aranżacji wnętrz.

Czytaj także: Targi Imm 2018 rozpoczęte. Sprawdź, kto pojawił się z Polski


REKLAMA


Rekomendowane dla Ciebie


REKLAMA

Newsletter

Najciekawsze artykuły z naszego serwisu codziennie w Twojej skrzynce
REKLAMA